—амол≥куванн€ Ч це добре чи погано?
—амол≥куванн€ Ч це добре чи погано?
 —амол≥куванн€ Ч це добре чи погано?

—ьогодн≥ пох≥д до л≥кар€ Ч це витрата часу ≥ грошей. Ѕагато хто з нас, в≥дчувши нездужанн€, вол≥ють заб≥гти в аптеку, закупити попул€рн≥ л≥ки ≥ вселити соб≥, що тепер в орган≥зм≥ все стане на м≥сц€. ѕроте л≥кар≥ стверджують, що займаючись самол≥куванн€м, ми приглушаЇ симптоми ≥ запускаЇмо хворобу.

јле проблема самол≥куванн€ в≥дома не т≥льки нашим л≥кар€м. “ак, у —Ўј асп≥рин приймаЇтьс€ громад€нами €к льод€ники з будь-€кого приводу. ¬сесв≥тн€ орган≥зац≥€ охорони здоров'€ розробл€Ї програми по грамотному самол≥куванн€. ” наш≥й же крањн≥ немаЇ н≥ програм, н≥ навчань, але проблема Ї.  оли ж л≥куванн€ дов≥рити л≥кар€м, а коли можна впоратис€ з хворобою ≥ самост≥йно?

¬се залежить в≥д характеру ≥ ступен€ захворюваност≥. Ќаприклад, €кщо у вас прихопило серце, то чекати походу до л≥кар€ не варто, краще в≥дразу прийн€ти н≥трогл≥церин, вал≥дол чи корвалол, €к≥ Ї в кожн≥й домашн≥й аптечц≥. јле €кщо серце вас турбуЇ регул€рно, супроводжуютьс€ задишкою, посин≥нн€м губ, серцебитт€м, тах≥кард≥Їю, консультац≥€ л≥кар€-кард≥олога необх≥дна. ¬ам зробл€ть ≈’ќ-кард≥ограф≥ю, ”«ƒ серц€, а пот≥м л≥кар призначить оптимальне у вашому випадку л≥куванн€.

” раз≥ хрон≥чного захворюванн€ нирок ≥ сечового м≥хура ц≥лком припустим≥ п≥дтримуюч≥ заходи з боку хворого. « ц≥Їю метою корисно приймати збори з брусницею ≥ журавлиною. ќднак н≥коли не застосовуйте без консультац≥њ з л≥карем почут≥ десь рецепти Ђрозчиненн€ї камен≥в. ѕам'€тайте, що сечокам'€на хвороба вимагаЇ л≥карського контролю. ѕри рус≥ кам≥нчика в≥н може перекрити сечов≥д ≥ викликати гостру ниркову недостатн≥сть. ” стац≥онар надходить чимало хворих у важкому стан≥ саме п≥сл€ такого самол≥куванн€.

«вичайно, не можна сказати, що н≥чого не можна вживати самост≥йно, а в≥дразу б≥гти в л≥карню. ƒо л≥карн≥ ще д≥йти треба, а надавати першу медичну допомогу вчать на багатьох п≥дприЇмствах та у навчальних закладах.

—учасна фармаколог≥€ пропонуЇ нам безл≥ч засоб≥в, €кими можемо самост≥йно скористатис€, щоб полегшити св≥й стан. јле Ї р€д захворювань, л≥куванн€ €ких потр≥бно дов≥рити т≥льки л≥карю:

  • грип (в≥н може супроводжуватис€ безл≥ччю ускладнень),
  • анг≥на (серед найнебезпечн≥ших њњ ускладнень Ч ураженн€ серц€, нирок та ≥нших орган≥в),
  • дифтер≥€,
  • ≥нфекц≥йний мононуклеоз,
  • скарлатина та багато ≥нших. 
19.06.2013