„и обов'€зковий суп на об≥д?
„и обов'€зковий суп на об≥д?

« дитинства мами ≥ бабус≥ всел€ли нам, що р≥дк≥ страви обов'€зково потр≥бно њсти, щоб уникнути проблем з травленн€м. ќднак зараз багато пишуть ≥ говор€ть, що супи марн≥, а в де€ких випадках нав≥ть шк≥длив≥.

—уп €вл€Ї собою р≥дке блюдо, €ке на 50% складаЇтьс€ з р≥дини. —упи дуже поширен≥ в одних крањнах ≥ повн≥стю ≥гноруютьс€ в ≥нших. ¬перше супи з'€вилис€ не б≥льше 400Ц500 рок≥в тому, коли з'€вивс€ вогнетривкий посуд.

ќсобливо поширен≥ р≥дк≥ страви в ”крањн≥. “ак≥ гар€ч≥ юшки прекрасно тамували голод ≥ з≥гр≥вали, а також служили в≥дм≥нним засобом в≥д похм≥лл€. ¬с≥м в≥домо, що улюблен≥ украњнськ≥ р≥дк≥ страви Ч це борщ ≥ капусн€к. —аме слово Ђсупї з'€вилос€ в ужитку за ѕетра I, адже саме в≥н зав≥з це блюдо, разом з ≥ншими, з ‘ранц≥њ.

«а час≥в –ад€нського —оюзу перш≥ страви складали основу повноц≥нного об≥ду. ƒо цих п≥р ми бережемо цю традиц≥ю, а жоден об≥д у дит€чих садках ≥ школах, в загальнохарчових закладах не обходитьс€ без супу.

¬ даний час д≥йсно ведетьс€ багато суперечок про те, чи корисний суп дл€ здоров'€? « одного боку його вважають д≥Їтичним продуктом, особливо бульйон. ƒоведено, що м'€сн≥ бульйони стимулюють роботу травних залоз краще овочевих, що робить њх корисними при недостатн≥й секреторн≥й функц≥њ шлунка. јле при гастрит≥ з п≥двищеною кислотн≥стю шлункового соку або виразц≥ бульйони протипоказан≥, так €к призвод€ть до ще б≥льшого вид≥ленн€ кислоти. “ак само не рекомендуютьс€ м'€сн≥ ≥ рибн≥ бульйони при панкреатит≥, подагр≥ та захворюванн€х нирок.

« ≥ншого боку супротивники перших страв, €к≥ стверджують, що речовини, що вид≥л€ютьс€ в бульйон при вар≥нн≥ м'€са, шк≥длив≥ дл€ орган≥зму.  р≥м того, вони впевнен≥, що р≥дина, €ка присутн€ в супах, вимиваЇ шлунковий с≥к, в результат≥ њжа погано перетравлюЇтьс€.

“ак чи обов'€зковий суп в нашому рац≥он≥?

” нас в св≥домост≥ м≥цно зас≥ла ≥де€, що в≥дсутн≥сть р≥дких гар€чих страв загрожуЇ гастритом. Ќа жаль, в даний час медики спостер≥гають гастрит практично у всього дорослого населенн€, незалежно в≥д того, вживаЇ людина на об≥д перш≥ страви чи н≥. ¬с≥ продукти, €к≥ ми зараз вживаЇмо в њжу, не в≥др≥зн€ютьс€ високою €к≥стю ≥ безпечним складом. Ѕагато л≥кар≥в стверджують, що суп - не обов'€зкова складова нашого об≥ду. ¬они нав≥ть за€вл€ють, що супи п≥дсилюють кислотоутворенн€, тому корисн≥ лише дл€ людей з низькою кислотн≥стю. Ќебажан≥ наварист≥ супи при атеросклероз≥, г≥пертон≥њ, а також шк≥длив≥ вони дл€ л≥тн≥х людей.

” рац≥он людини щодн€ обов'€зково повинн≥ входити м'€со, молоко, €йц€, кисломолочн≥ продукти, крупи, овоч≥ ≥ фрукти. ј в €кому вигл€д≥ ц≥ продукти будуть подан≥, у вигл€д≥ супу чи ≥нших страв, не маЇ значенн€.


23.06.2013