јромати та самопочутт€
јромати та самопочутт€

Ќюх в≥д≥граЇ величезну роль у нашому житт≥. ¬≥дкривши вплив аромат≥в на орган≥зм людини, почала розвиватис€ ц≥ла арома≥ндустр≥€. ќднак при бажанн≥ скористатис€ њњ продуктами, ми повинн≥ розум≥ти, що де€к≥ аромати хорош≥ дл€ нас, а в≥д де€ких краще в≥дмовитис€.

« кожним днем ​​ароматерап≥€ набуваЇ все б≥льшоњ попул€рност≥. ѕри цьому њњ використовують не т≥льки €к зас≥б боротьби з≥ стресом або дл€ розслабленн€, але ≥ в €кост≥ л≥куванн€ або проф≥лактики окремих захворювань.

ўе на початку другого тис€чол≥тт€ було науково п≥дтверджено, що речовина, що м≥ститьс€ в еф≥рному масл≥ рослин, знижуЇ концентрац≥ю холестерину, волод≥Ї заспок≥йливим ≥ антим≥кробним ефектом, тон≥зуЇ орган≥зм.

ќднак варто мати на уваз≥, що далеко не вс≥ еф≥рн≥ масла, на€вн≥ на ринку, мають терапевтичний ефект. ƒе€к≥ з них можуть просто порадувати приЇмним запахом, а в ≥ншому бути абсолютно нейтральними. ™ запахи, €к≥ хорош≥ дл€ нашого орган≥зму, а Ї так≥, що не дуже п≥дход€ть. —пробуЇмо розгл€нути де€к≥ з них.

ќзон. якщо прот€гом 30 сек. посто€ти над коп≥ювальним апаратом, то це у багато раз≥в б≥льше збагатить орган≥зм озоном, н≥ж прогул€нка в л≥с≥ або горах п≥сл€ дощу. ¬и€вл€Їтьс€, озону, €кий вид≥л€Їтьс€ коп≥рами, в м≥ль€рди раз≥в б≥льше, н≥ж природного. јле не варто в≥дразу б≥гти до коп≥ювального апарату ≥ простоювати над ним годинами. ќзон — найсильн≥ший окислювач, €кий прискорюЇ вс≥ процеси в орган≥зм≥ людини, ≥ найголовн≥ший з них Ч стар≥нн€.

јпельсин. јромат апельсина допомагаЇ з≥гр≥тис€ ≥ розслабити, створити в≥дчутт€ розкутост≥, що дозвол€Ї його пор≥внювати з вживанн€м спиртного.

Ћаванда. «апах ц≥Їњ кв≥тки Ч найсильн≥ший антидепресант, тому його корисно застосовувати перед сном, або додавши к≥лька крапель ол≥њ у ванну.

Ўоколад. ÷ей запах викликаЇ утворенн€ ендорф≥н≥в Ч гормон≥в радост≥. —аме така властив≥сть визначила його антистресовий характер.  р≥м того, ендорф≥ни загострюють сексуальне бажанн€ ≥ надають знеболюючу д≥ю.

«апах лимона допомагаЇ зосередитис€ ≥ на 54% знижуЇ к≥льк≥сть помилок при робот≥ за комп'ютером. “ому дуже корисно пити чай з лимоном на своЇму робочому м≥сц≥.

Ќапевно, кожен з нас за допомогою де€ких запах≥в опин€вс€ у своЇму минулому. –еакц≥€ на вплив запахом розвиваЇтьс€ миттЇво: варто знайомому з дитинства запаху лише промайнути в пов≥тр≥, €к ми вже подумки опин€Їмос€ в минулому.

ѕри покупц≥ еф≥рних масел дуже важливо, щоб запах вам сподобавс€ в≥дразу. якщо цього не сталос€, не варто п≥ддаватис€ на умовл€нн€ продавц€: не сподобавс€ в≥дразу, не стане приЇмний ≥ п≥зн≥ше.†