ѕозм≥нна робота Ч ризик дл€ здоров'€
ѕозм≥нна робота Ч ризик дл€ здоров'€
ѕозм≥нна робота Ч ризик дл€ здоров'€

™ категор≥€ людей, €к≥ багато працюють позм≥нно. ¬чен≥ стверджують, що поперем≥нна робота — то вдень, то вноч≥ Ч стаЇ причиною серйозних порушень в орган≥зм≥.

ќсобливо не пощастило тим, хто працюЇ ночами. “акий вар≥ант робочого граф≥ка позначаЇтьс€ на стан≥ здоров'€ людини через порушенн€, що виникають в орган≥зм≥ п≥д час активност≥ в н≥чний час. ¬ основ≥ порушень лежать гормональн≥ та метабол≥чн≥ зм≥ни, €к≥ зб≥льшують ризик розвитку цукровим д≥абетом, артер≥альною г≥пертенз≥Їю, ожир≥нн€м та ≥н. Ћюди, €к≥ працюють позм≥нно, част≥ше страждають захворюванн€ми шлунково-кишкового тракту, у них ви€вл€Їтьс€ синдром хрон≥чноњ втоми ≥ порушенн€ сну.

ќсобливо турбуЇ медик≥в проблема серцево-судинних захворювань, до €ких схильн≥ люди позм≥нноњ прац≥. «а спостереженн€ми близько 25% таких робочих з≥ткнулис€ з проблемою ≥нсульт≥в, серцевих напад≥в та ≥нших захворювань серц€ ≥ судин.

–изик судинних ускладнень у «н≥чних» труд≥вник≥в п≥двищено на 41%.  р≥м того в≥дм≥чено, що позм≥нна робота пов'€зана з≥ шк≥дливими звичками, неправильним харчуванн€м, невисокою ф≥зичною активн≥стю ≥ поганим сном. ¬с≥ ц≥ фактори в комплекс≥ негативно в≥дбиваютьс€ на робот≥ серц€.

¬чен≥ впевнен≥, що причина шк≥дливого впливу позм≥нноњ роботи пол€гаЇ в неправильному граф≥ку, €кий веде до розладу властивого людському орган≥зму б≥олог≥чного годинника. —аме порушенн€ б≥олог≥чного ритму веде до збою в механ≥зм≥ виробленн€ гормон≥в, а це п≥двищуЇ ризик розвитку не т≥льки серцево-судинних захворювань, але ≥ онколог≥чних.

«б≥й Ђвнутр≥шнього годинникаї людини, €ка працюЇ позм≥нно, веде до п≥двищеного тиску ≥ п≥двищенн€ р≥вн€ холестерину в кров≥, зниженню ≥нсул≥ну, що Ї передумовою цукрового д≥абету. “акож при зм≥н≥ режиму сну ≥ неспанн€ в≥дбуваЇтьс€ зниженн€ к≥лькост≥ лептину, €кий контролюЇ масу т≥ла.

Ћ≥кар≥ √арвардськоњ медичноњ школи ви€вили законом≥рн≥сть м≥ж позм≥нною роботою ≥ розвитком раку грудей у ​​ж≥нок. Ќа основ≥ результат≥в анал≥зу статистичних даних вони встановили, що причиною цьому Ї порушенн€ синтезу мелатон≥ну. ÷е гормон еп≥ф≥за головного мозку, синтез €кого йде виключно у св≥тлий час доби. ћелатон≥н виступаЇ €к захист структури ƒЌ  в≥д пошкоджень, €к≥ можуть привести до раку молочноњ залози.

” ÷ентр≥ досл≥дженн€ раку ≥мен≥ ‘реда ’атчисона в 2001 роц≥ була проведена наукова робота, €ка привела вчених до висновку про те, що позм≥нна робота зб≥льшуЇ к≥льк≥сть випадк≥в раку грудей у ​​ж≥нок. Ѕуло проведено р€д досл≥д≥в на мишах, €к≥ довели, що ц≥ порушенн€ в≥дбуваютьс€ в структур≥ тих ген≥в, €к≥ залежать в≥д циркадного ритму орган≥зму. Ќа даний момент досл≥дженн€ триваЇ, так €к вчен≥ хочуть з≥брати б≥льше факт≥в, €к≥ довод€ть шкоду позм≥нноњ роботи дл€ здоров'€ людини.