–озмова у сн≥
–озмова у сн≥

” житт≥ кожного з нас зустр≥чалис€ люди, €к≥ говорили вв≥ сн≥. ћожливо, Ї т≥, що розмовл€ють у сн≥, ≥ серед ваших близьких. Ќауку давно ц≥кавить питанн€, чому де€к≥ люди розмовл€ють ув≥ сн≥.

‘еномен сноговор≥нн€ в≥домий людству з давн≥х час≥в, проте до цих п≥р не знайдено €когось Їдиного наукового по€сненн€ цьому €вищу. Ѕагато хто вважаЇ, що така особлив≥сть передаЇтьс€ у спадок ≥ нер≥дко пов'€зана з феноменом лунатизму. —ноговор≥нн€ досить р≥дк≥сне €вище, лише 5% населенн€ планети розмовл€Ї ув≥ сн≥.

„ому ж люди розмовл€ють ув≥ сн≥? ўоб в≥дпов≥сти на це питанн€, сл≥д зрозум≥ти, що т≥льки люди емоц≥йного складу схильн≥ до такого феномену.

Ќауковц≥, €к≥ вивчають процес сну, встановили, що нав≥ть коли людина спить, багато в≥дд≥л≥в њњ головного мозку продовжують працювати, хоча не так, €к п≥д час неспанн€. ѕ≥д час сну центральна нервова система продовжуЇ контролювати життЇво важлив≥ ф≥з≥олог≥чн≥ процеси в орган≥зм≥: обм≥н речовин, кровооб≥г, диханн€ ≥ багато ≥нших, €к≥ не припин€ютьс€ н≥ на хвилину. ≤ нав≥ть псих≥чна д≥€льн≥сть продовжуЇтьс€ в своЇр≥дн≥й форм≥, чому св≥дченн€ — сон, а саме сновид≥нн€.

ѕ≥д час сну не виключаЇтьс€ ≥ рухова активн≥сть. ѕоки ми спимо, наше т≥ло зд≥йснюЇ к≥лька дес€тк≥в самих р≥зних рух≥в: в≥д ледь пом≥тних скорочень м'€з≥в до зм≥ни пози. —аме до про€в≥в руховоњ активност≥ в≥дноситьс€ ≥ скрег≥т зубами ув≥ сн≥, р≥зн≥ гримаси, ход≥нн€ й розмови.

—ноговор≥нн€ буваЇ самим р≥зним: це можуть бути слова, €к≥ важко розр≥зн€ютьс€, або незрозум≥л≥ вигуки, а можуть бути ц≥лком красномовн≥ вислови, часто в груб≥й форм≥, це може бути шеп≥т або голосний крик.

ƒуже часто у сн≥ розмовл€ють маленьк≥ д≥ти. ќднак батькам, у €ких так≥ д≥ти, не сл≥д хвилюватис€. ѕсихологи вважають, що така розмова допомагаЇ малюков≥ адаптуватис€ до навколишнього св≥ту. ƒит€ча псих≥ка ще вкрай нест≥йка ≥ нав≥ть повс€кденн≥ под≥њ можуть стати дл€ дитини справжн≥м стресом. —ильн≥ емоц≥њ, враженн€ можуть вилитис€ розмовами ув≥ сн≥ малюк≥в. Ѕатькам сл≥д потурбуватис€, €кщо розмови ув≥ сн≥ малюка пов'€зан≥ з жахливими сновид≥нн€ми.

Ѕагато вчених, що вивчають феномен сноговор≥нн€, по€снюють його досить просто: балаканина в пер≥од сновид≥нь Ч це просто нешк≥дливий фактор вираженн€ думок людини, що пережила сильне емоц≥йне напруженн€ або потр€с≥нн€. “ака несв≥дома розмова п≥д час сну триваЇ прот€гом 30-ти секунд, але може повторюватис€ неодноразово за н≥ч.

Ћ≥кар≥ знаход€тьс€ п'€ть по€снень на питанн€, чому люди розмовл€ють ув≥ сн≥:

1. —ильний емоц≥йний стрес

2. ѕ≥д впливом спец≥альних медичних препарат≥в

3. ” пер≥од високоњ температури т≥ла

4. ѕсих≥чн≥ захворюванн€, особливо в моменти загостренн€

5. Ќаркотична залежн≥сть або токсикоман≥€.

якщо людина говорить у сн≥, не варто њњ будити. “аке ф≥з≥олог≥чне €вище навколишн≥ повинн≥ прийн€ти спок≥йно. јле €кщо сноговор≥нн€ супроводжуЇтьс€ зм≥нами в повед≥нц≥, п≥двищеною збудлив≥стю нав≥ть в стан≥ неспанн€, тод≥ необх≥дна консультац≥€ л≥кар€-невропатолога, €кий дасть необх≥дн≥ рекомендац≥њ або призначить л≥куванн€.†