” чому небезпека од€гу з секонд-хенду?
” чому небезпека од€гу з секонд-хенду?
” чому небезпека од€гу з секонд-хенду?

Ѕагато громад€н нашоњ крањни ≥з задоволенн€м користуютьс€ од€гом та ≥ншими предметами з секонд-хенду. ј чому б ≥ н≥, м≥ркують вони, ц≥ реч≥ дешевше ≥ в багатьох випадках набагато €к≥сн≥ше. јле чи може у вживан≥й реч≥ тањтис€ небезпека дл€ здоров'€?

≤мпортери од€гу, взутт€ та вироб≥в ≥з текстилю, €к≥ були у вжитку, стверджують, що њхн≥й товар абсолютно безпечний дл€ здоров'€. ” народ≥ ж думки розд≥лилис€: одн≥ вважають од€г з секонд-хенду виг≥дним придбанн€м, ≥нш≥, б≥льш обережн≥, думають, що нос≥нн€ такого од€гу може призвести до самих р≥зних захворювань, оск≥льки товар цей може збер≥гати в соб≥ в≥руси, бактер≥њ, грибки або небезпечн≥ х≥м≥чн≥ сполуки.

«а законом товари секонд-хенду проход€ть множинн≥ перев≥рки р≥зними службами, про це власникам товару видаютьс€ в≥дпов≥дн≥ сертиф≥кати та дозволи, кр≥м того, до бюджету ”крањни сплачуютьс€ необх≥дн≥ платеж≥. ¬ин€ток становить контрабандний товар, €кий, безумовно, може завдати шкоди здоров'ю.

√оловна небезпека од€гу з секонд-хенду пол€гаЇ в тому, що њњ дез≥нфекц≥€ проводитьс€ за допомогою х≥м≥чних речовин, а саме формальдег≥ду. “оксичн≥сть формальдег≥ду може в≥дбитис€ на генетичному матер≥ал≥, репродуктивних органах, дихальних шл€хах, очах, шк≥рному покрив≥. ‘ормальдег≥д надаЇ сильний вплив на центральну нервову систему. ќсновний шл€х попаданн€ ц≥Їњ речовини в орган≥зм - ≥нгал€ц≥йний (через дихальн≥ шл€хи). ‘ормальдег≥д внесений до списку канцерогенних речовин.

ƒл€ знищенн€ бактер≥й «ношений» од€г п≥ддаЇтьс€ пароформал≥нов≥й обробц≥. “ака дез≥нфекц≥њ в камерах проводитьс€ з хутр€ним та шк≥р€ним од€гом, од€гом з≥ шк≥р€ною п≥дкладкою, шк≥р€не ≥ гумове взутт€, виробами з натуральних тканин, з х≥м≥чних волокон ≥ ≥н. —п≥вроб≥тники ≤нституту м≥кроб≥олог≥њ провели досл≥дженн€, в результат≥ €ких встановили, що п≥сл€ пароформал≥новоњ дез≥нфекц≥њ к≥льк≥сть м≥кроорган≥зм≥в зменшуЇтьс€ до прийн€тного р≥вн€, але ц≥лком м≥кроби не знищуютьс€.

«а правилами п≥сл€ дез≥нфекц≥њ обов'€зково повинна проводитис€ нейтрал≥зац≥€ формальдег≥ду 25% нашатирним спиртом. ѕроте високий вм≥ст формальдег≥ду показуЇ, що процес дез≥нфекц≥њ проводитьс€ не€к≥сно.

ѕравила безпечного користуванн€ од€гом ≥з секонд-хенду

Ћ≥кар≥ санеп≥демстанц≥њ рекомендують в≥дразу п≥сл€ покупки реч≥ в секонд-хенд≥ попрати ≥ погладити њњ.

ƒе€к≥ фах≥вц≥ рад€ть такий од€г в≥ддати в х≥мчистку або продез≥нф≥кувати на мороз≥. “ак≥ запоб≥жн≥ заходи допоможуть уникнути корости та демодекозу (п≥дшк≥рного кл≥ща), €к≥ найчаст≥ше перенос€тьс€ через од€г.

ўо стосуЇтьс€ Ђношеногої взутт€, то його необх≥дно зсередини протерти спиртом або обробити антибактер≥альним спреЇм, щоб уникнути зараженн€ грибковими захворюванн€ми.†