¬ода в пластикових пл€шках небезпечна дл€ здоров'€
¬ода в пластикових пл€шках небезпечна дл€ здоров'€
¬ода в пластикових пл€шках небезпечна дл€ здоров'€

ѕластиков≥ пл€шки дл€ м≥неральноњ води стали незм≥нними супутниками нашого житт€. Ѕагато хто любить використовувати њх нав≥ть повторно. ≤, правда, що добру пропадати? јле вчен≥ багатьох крањн ви€вили, що бутильована вода небезпечна дл€ здоров'€.

√олландський вчений –окус  лонт пров≥в анал≥з 68 марок води з 16 крањн ≥ прийшов до абсолютноњ впевненост≥, що вода з пластикових пл€шок може спровокувати розвиток серйозних захворювань. ƒл€ пор≥вн€нн€ вчений брав зразки водопров≥дноњ ≥ колод€зноњ води.

«ћ≥неральна вода в набагато б≥льшому ступен≥ насичена небезпечними бактер≥€ми та грибками. ” н≥й набагато б≥льше патогенних м≥кроорган≥зм≥в», — стверджуЇ  лонт. ƒал≥ досл≥дник говорить, що ц≥ бактер≥њ не дуже небезпечн≥ дл€ здорових людей, але можуть становити небезпеку дл€ людей з ослабленим ≥мун≥тетом.

Ќебезпека пол€гаЇ в тому, що часто л≥кар≥ саме люд€м з ослабленим ≥мун≥тетом прописують м≥неральну воду, €ка випускаЇтьс€ в пластикових пл€шках, вважаючи, що вона б≥льш очищена, але це не так. ѕл€шки з м≥неральною водою, що продаютьс€ в супермаркетах, м≥ст€ть високий р≥вень бактер≥й.

ўе одне досл≥дженн€ провели вчен≥ з ћедичноњ школи ѕен≥нсьюла (¬еликобритан≥€), результатом €кого став висновок, що найб≥льш небезпечним з'Їднанн€м в пластикових пл€шках Ї б≥сфенол ј. ÷€ речовина здатна викликати захворюванн€ серцево-судинноњ системи ≥ д≥абет.

Ѕ≥сфенол ј (bisphenol 2,2-ƒи (4-г≥дроксифен≥л) пропан) вже давно викликав п≥дозру вчених, €к т≥льки з'€сувалос€, що за будовою в≥н схожий на ж≥ночий статевий гормон естроген. јмериканськ≥ вчен≥ ще к≥лька рок≥в тому пов≥домили, що в≥н викликаЇ раннЇ статеве дозр≥ванн€ у експериментальних тварин, порушуЇ повед≥нку, а також провокуЇ розвиток раку простати ≥ молочноњ залози.

Ѕританськ≥ вчен≥ зробили анал≥з сеч≥ 1455 дорослих людей ≥ ви€вилось, що 92,6% з них м≥стили б≥сфенол ј.

який же вих≥д? јдже сьогодн≥ практично вс€ м≥неральна вода продаЇтьс€ в пластикових пл€шках?

Ќа даний час в ™вроп≥ та јмериц≥ падаЇ попит на бутильовану воду, але зростанн€ ринку води в пластиц≥ в≥дбуваЇтьс€ за рахунок ≥нших континент≥в. ƒе€к≥ крањни, наприклад,  анада, розробл€ють закон, €кий заборонить продаж м≥неральноњ води в пластикових пл€шках.

Ћюбител≥ водички з пл€шок повинн≥ запам'€тати, що н≥ в €кому раз≥ не можна використовувати пл€шки дв≥ч≥, њх не можна мити гар€чою водою, роз≥гр≥вати в них њжу або напоњ, нагр≥вати в м≥крохвильовц≥. ѕри нагр≥ванн≥ вид≥ленн€ б≥сфенолу ј зб≥льшуЇтьс€ в 55 раз≥в!