5 найб≥льш небезпечних дл€ здоров'€ емоц≥й
5 найб≥льш небезпечних дл€ здоров'€ емоц≥й
 5 найб≥льш небезпечних дл€ здоров'€ емоц≥й

≈моц≥йний стан здоров'€ людини Ї не менш важливим, н≥ж зан€тт€ спортом, правильне харчуванн€ ≥ в≥дсутн≥сть шк≥дливих звичок. ѕро це за€вили фах≥вц≥, що досл≥джують питанн€ психосоматики. якщо людина веде правильний спос≥б житт€, але при цьому у нењ Ї психолог≥чн≥ проблеми, њњ не можна вважати здоровою.

Ќа жаль, в≥д негативних емоц≥й в житт≥ ухилитис€ неможливо. «авжди ≥ всюди знаход€тьс€ драт≥влив≥ фактори дл€ псих≥ки. ѕроте негативн≥ емоц≥њ ≥ агрес≥€ надають нам послугу, коли необх≥дно з≥братис€ дл€ боротьби або втеч≥. ” той же час численн≥ досл≥дженн€ показали, €кщо негативн≥ в≥дчутт€ не проход€ть прот€гом тривалого часу, це загрожуЇ порушенн€ми в орган≥зм≥. “ак≥ неприЇмн≥ емоц≥њ €к гн≥в, ненависть, образа, г≥ркота, скорбота, обуренн€ можуть послабити захисн≥ властивост≥ ≥мунноњ системи ≥ зробити людину уразливою перед ≥нфекц≥€ми.

ѕрот€гом п'€ти рок≥в австр≥йськ≥ фах≥вц≥ з психосоматики проводили досл≥дженн€, метою €кого було ви€вити взаЇмозв'€зок м≥ж де€кими негативними емоц≥€ми ≥ станом здоров'€ людини. ” ход≥ спостережень було ви€влено п'€ть емоц≥й, €к≥ особливо сильно позначаютьс€ на самопочутт≥ та стан≥ здоров'€.

∆ад≥бн≥сть. Ќа думку фах≥вц≥в, жад≥бн≥ люди б≥льше схильн≥ до розлад≥в харчовоњ повед≥нки, част≥ше страждають захворюванн€ми шлунково-кишкового тракту, серед них особливо багато тих, хто схильний до булем≥њ або анорекс≥њ.

–евнощ≥. ÷€ емоц≥€ пригн≥чуЇ виробленн€ статевих гормон≥в, особливо такого важливого €к тестостерон. ” зв'€зку з цим спостер≥гаютьс€ гормональн≥ порушенн€, що стають причиною ≥мпотенц≥њ у чолов≥к≥в ≥ безпл≥дд€ у ж≥нок. “ак само знижуЇтьс€ сексуальне л≥б≥до, виникають депрес≥њ ≥ синдром хрон≥чноњ втоми.

«аздр≥сть. якщо людина нездатна рад≥ти чужим усп≥хам, у нењ в 2,5 рази зб≥льшуЇтьс€ ризик ≥нфаркту.

∆ал≥сть до себе п≥двищуЇ виробленн€ гормону ацетилхол≥ну, а це може стати причиною захворюванн€ печ≥нки. ” людей, схильних в≥дчувати жал≥сть до себе, част≥ше за ≥нших д≥агностуЇтьс€ пониженн€ р≥вн€ цукру в кров≥, а також порушуЇтьс€ травленн€.

ѕочутт€ провини. ¬чен≥ встановили, що коли ми сердимос€ на себе, то сам≥ знижуЇмо захисн≥ властивост≥ свого ≥мун≥тету. якщо людина по життю у всьому звинувачуЇ себе, це може вилитис€ онколог≥чним захворюванн€м. “ому треба вчитис€ прощати себе, розум≥ючи, що помилки ≥ промахи властив≥ кожному.

Ќамагайтес€ контролювати своњ негативн≥ емоц≥њ дл€ збереженн€ власного здоров'€.