ѕричини по€ви вугрового висипу
ѕричини по€ви вугрового висипу
ѕричини по€ви вугрового висипу

¬ажко знайти людину, €ка б хоча б раз в житт≥ не випробував на соб≥, що таке вугр≥ (акне). ƒл€ де€ких л≥куванн€ вугр≥в може розт€гнутис€ на довг≥, роки, породжуючи ц≥лу низку комплекс≥в ≥ життЇвих невдач. —пробуЇмо роз≥братис€, чому з'€вл€Їтьс€ висип.

¬угровий висип — це хворобливий стан шк≥ри. Ќайчаст≥ше з'€вл€ютьс€ вугр≥ в п≥дл≥тковому в≥ц≥ ≥ можуть залишатис€ супутником д≥вчини або хлопц€ до 20–25 рок≥в.

ќсновною причиною вугр≥в Ї вид≥ленн€ сальних залоз, €к≥ забивають пори на шк≥р≥, перекривають воронки волос€них фол≥кул≥в. ¬насл≥док цього розвиваютьс€ запаленн€ р≥зноњ форми ≥ розм≥ру. Ќайважча форма вугр≥в Ч це вузли та к≥стозн≥ вугри, €к≥ представл€ють собою тверд≥ п≥дшк≥рн≥ припухлост≥ великих розм≥р≥в, що виникають в результат≥ запаленн€ ≥ ≥нф≥куванн€.

јле чому здоров≥ пори раптом починають забиватис€ ≥ запалюватис€? ѕо-перше, причиною може стати патогенна бактер≥€, €ка потрапила в волос€ний фол≥кул. ѕо-друге, вугр≥ можуть з'€витис€ через неправильну роботу сальних залоз, €к≥ ≥нод≥ виробл€ють речовини, що стимулюють розвиток запалень.

ѕершою ознакою по€ви прища стаЇ почервон≥нн€ шк≥ри. ÷е в≥дбуваЇтьс€ через приплив лейкоцит≥в до запаленого м≥сц€ ≥ розширенн€ кровоносних судин. ¬ результат≥ цього процесу в≥дбуваЇтьс€ запаленн€ фол≥кула ≥ припухл≥сть, що ≥ викликаЇ ущ≥льненн€ тканин. ќрган≥зм реагуЇ на такий осередок великим вид≥ленн€м лейкоцит≥в, покликаних знищити патогенн≥ бактер≥њ, через що утворюЇтьс€ порожнина, заповнена гноЇм.

«агальнов≥домий факт, що вугр≥ вражають в основному людей молодого в≥ку ≥ п≥дл≥тк≥в ≥ лише 20% припадаЇ на людей б≥льш зр≥лого в≥ку. як правило, вугр≥ доставл€ють занепокоЇнн€ власникам жирноњ шк≥ри. јле буваЇ, що вугр≥ з'€вл€ютьс€ нав≥ть у немовл€т ≥ д≥тей. јле у них вони не залишають н≥€ких сл≥д≥в на шк≥р≥.

Ќасл≥дки вугрового висипу у людей п≥сл€ 25 рок≥в б≥льш сумн≥: чим старша людина, тим менша к≥льк≥сть колагену м≥стить його шк≥ра, втрачаючи свою еластичн≥сть. —аме тому вугри на обличч≥ в б≥льш старшому в≥ц≥ залишають п≥сл€ себе пост≥йн≥ шрами.

”гри локал≥зуютьс€ в основному в м≥сц€х, де найб≥льша концентрац≥€ сальних залоз Ч обличч€, спина, груди. Ѕагато хто вважаЇ, що вугр≥ на обличч≥ з'€вл€ютьс€ внасл≥док неправильного харчуванн€. Ќасправд≥ головна причина њх виникненн€ - зм≥на гормонального фону ≥ спадков≥сть.

якщо вас турбують вугр≥, то не сл≥д займатис€ самол≥куванн€м, краще вчасно звернутис€ до фах≥вц€, €кий п≥дбере оптимальне л≥куванн€.