10 порад, €к пережити понед≥лок
10 порад, €к пережити понед≥лок
 10 порад, €к пережити понед≥лок

¬с≥ ми любимо в≥дпочивати, насолоджуючись безтурботними вих≥дними або в≥дпусткою. ≤ €к важко буваЇ в≥д одн≥Їњ думки, що в понед≥лок доведетьс€ повертатис€ на роботу. ¬≥д оч≥куванн€ зак≥нченн€ в≥дпочинку може нав≥ть трапитис€ депрес≥€.

ѕонед≥лок — день важкий. « цим фактом згодн≥ практично вс≥. «а статистикою, саме на цей день тижн€ припадаЇ максимальна к≥льк≥сть травм, нещасних випадк≥в, загострень хрон≥чних захворювань. „им же так завинив понед≥лок? Ќасправд≥ цей усталений стереотип пов≥вс€ з давн≥х п≥р, коли понед≥лок призначавс€ не просто першим днем ​​тижн€, а й першим робочим днем. ѕ≥сл€ двох вих≥дних в≥д одн≥Їњ думки знову опинитис€ на робот≥ може статис€ стрес.

ќднак чи варто боротис€ з цим €вищем страху перед понед≥лком? ћожливо, треба зрозум≥ти, €к краще полегшити соб≥ пришест€ понед≥лка, а заодно зробити своЇ житт€ кращим.

ѕропонуЇмо 10 рецепт≥в подолати т€жк≥сть понед≥лка, поки ми не впоралис€ з≥ своњми стереотипами.

  1. –ан≥ше л€жеш Ч легше встанеш. як правило, в нед≥лю ми не можемо вл€гтис€ в нормальний час, даЇмо соб≥ перегл€нути вс≥ сер≥али та передач≥ по улюбленому каналу, або просто можемо засид≥тис€ в гост€х. ” результат≥ Ч недосипанн€, а зв≥дси сонлив≥сть ≥ поганий настр≥й наступного дн€. ¬их≥д один Ч в нед≥лю не спати до об≥ду, ран≥ше л€гти ввечер≥ ≥ постаратис€ не др≥мати вдень.

  1. Ќастр≥й на позитив. ѕрокинувшись в понед≥лок, не вмикайте телев≥зор або рад≥о, бо €к т≥льки ви згадаЇте про позитивний настр≥й, вс≥ можлив≥ мас-мед≥а вам ще раз нагадають, що настав цей важкий день. «бирайтес€ на роботу в тиш≥ або п≥д улюблену музику.

  1. ѕочн≥ть готуватис€ до понед≥лка... в п'€тницю. як правило, друга половина останнього робочого дн€ в≥др≥зн€Їтьс€ малою зайн€т≥стю. —пробуйте вжити цей час соб≥ на благо: прибер≥ть з≥ столу, розсортуйте папери, нарешт≥, склад≥ть план д≥й на понед≥лок, ≥ тод≥ в≥н почнетьс€ в≥дразу ж з виконанн€ ч≥тко поставлених завдань. Ќалаштовуйтес€ на усп≥х у виконанн≥ цих завдань.

  1. јле не варто старатис€ в задачах, перетворюючи њх на надзавданн€. якщо ви поставите перед собою завданн€, €к≥ не в силах виконати, то хандра понед≥лка неминуча.

  1. ѕолюб≥ть свою роботу. ўоб спок≥йно ставитис€ до понед≥лка (≥ до ≥нших робочих дн≥в), треба просто навчитис€ любити свою роботу. —еанс аутотрен≥нгу, €к не дивно, здатний створити чудеса. —пробуйте подумати про те, €к ви любите свою роботу. ѕовтор≥ть про себе к≥лька раз≥в слова: «я люблю свою роботу», Ч ≥ пов≥рте в них щиро.

  1. ¬сьому своЇ м≥сце ≥ час. Ќа робот≥ думайте про роботу, прийшовши додому, думайте про домашн≥ справи, у вих≥дн≥ не думайте про роботу ≥ в робоч≥ дн≥ в≥дкиньте мр≥њ про вих≥дн≥. Ќавч≥тьс€ зосереджуватис€ на т≥й д≥€льност≥, €ку виконуЇте на даний момент. “ака концентрац≥€ допомагаЇ збер≥гати сили ≥ енерг≥ю. Ќе в≥рите? —пробуйте ≥ переконаЇтес€ в цьому.

  1. ѕочинаючи роботу в понед≥лок, почн≥ть з≥ складних справ, щоб на веч≥р залишилис€ т≥льки легк≥ ≥ прост≥ справи. Ќ≥ в €кому раз≥ не йд≥ть в зворотному пор€дку, ≥накше т≥льки утвердитесь в думц≥, що понед≥лок Ч день важкий.

  1. √оловне Ч почати. јдаптац≥€ до понед≥лка проходить набагато легше, н≥ж нам здаЇтьс€. ѕросто виконуйте свою роботу, ≥ вона п≥де €к по маслу.

  1. Ѕез зап≥знень. Ќамагайтес€ не сп≥знюватис€, п≥дготуйте все необх≥дне завчасно, адже ранковий посп≥х в к≥нцевому п≥дсумку псуЇ настр≥й на весь день.

  1. ѕостарайтес€ почати робочий тиждень в кращому вигл€д≥: п≥дбер≥ть ефектний костюм, зроб≥ть зач≥ску, оточ≥ть себе хмарою улюбленого запаху. ¬ оч≥куванн≥ компл≥мент≥в в≥д колег ви з рад≥стю поб≥жите нав≥ть в понед≥лок на роботу.

як би нам не хот≥лос€ уникнути понед≥лка, це неможливо. “ому краще навчитис€ отримувати в≥д нього задоволенн€.