ѕ≥дборами по здоров'ю
ѕ≥дборами по здоров'ю

Ѕ≥льш≥сть сучасних ж≥нок не можуть соб≥ в≥дмовити у взутт≥ на п≥дборах.  аблуки робл€ть ж≥нку ще приваблив≥шою, красивою ≥ сексуальною. јле чим може обернутис€ дл€ здоров'€ пристрасть до такоњ краси?

∆≥нки старшого в≥ку, €к≥ в молодост≥ також зловживали нос≥нн€м взутт€ на каблуках, тепер з рад≥стю повернули б т≥ часи ≥ зм≥нили б ставленн€, в першу чергу, до себе. ¬же давно доведено, що тривале нос≥нн€ взутт€ на високих п≥дборах призводить до великих навантажень м'€з≥в н≥г.

¬исок≥ каблуки з точки зору вчених

‘≥нськ≥ вчен≥ з ун≥верситету в м≥ст≥ ёв€скюл€ ≥ австрал≥йськ≥ з Griffith University п≥сл€ проведеного досл≥дженн€ прийшли до висновку, що тривала любов до високих каблук≥в призводить до деформац≥њ м'€з≥в н≥г, зокрема до риг≥дност≥ (жорсткост≥) јх≥ллесова (п'€тковоњ) сухожилл€.

¬ченими було проведено експеримент, в €кому вони вивчали активн≥сть мускула ≥ сухожилл€ в м'€зах н≥г, в той час коли ж≥нки ходили у взутт≥ на п≥дборах ≥ без п≥дбор≥в. ќдну групу учасник≥в взули у взутт€ з каблуком 2 дюйми (5 см) ≥ вище, а ходили в ньому по 40 годин на тиждень прот€гом двох рок≥в ≥ б≥льше. ј ≥нша група носила п≥дбори менше 10 годин на тиждень.

ѕри пор≥вн€нн≥ двох груп вчен≥ ви€вили, що група, €ка звикла до каблук≥в, "в≥дчувала хрон≥чне звиканн€ до розташуванн€ м'€зових сухожиль, пов'€зане з [високим каблуком] використанн€м". ” своњй робот≥ вчен≥ в≥дзначили, що адаптац≥€ у зв'€зку з тривалим нос≥нн€м високого каблука ставить п≥д загрозу працездатн≥сть м'€зи ≥ в босоног≥й ходьб≥ ≥ в ходьб≥ на каблуках.

Ќасправд≥ т≥ло людини може пристосуватис€ до п≥дбор≥в висотою не б≥льше 2,5–2,7 см. јх≥ллесове сухожилл€ починаЇ скорочуватис€ при п≥дбор≥ вище 3 см, тод≥ центр ваги йде вперед. јле ж наш≥ д≥вчата вибирають повс€кденне взутт€ з каблуком вище 3 см, прагнучи в≥дпов≥дати надуманим стандартам краси.

ѕоб≥чн≥ ефекти в≥д високих каблук≥в

ѕри систематичному нос≥нн≥ каблук≥в виникають поб≥чн≥ ефекти, пов'€зан≥ з посиленим навантаженн€м на поперечний зв≥д стопи, внасл≥док чого створюютьс€ ≥деальн≥ умови дл€ формуванн€ «розпластаноњ» стопи. ѕост≥йний стан п'€ти у високому положенн≥ призводить до виникненн€ неф≥зиолог≥чних перерозт€гнень, зм≥щенн€ суглоб≥в ≥ зв'€зок стопи, що веде до артрозу, бол≥в в спин≥, викривленн€ хребта та к≥сток тазу, проблем з внутр≥шн≥ми органами, варикозу, синдрому хрон≥чноњ втоми та ≥н.

√енетично природа нас над≥л€Ї одного ходою, заснованою на природному руховому стереотип≥, а високий каблук зм≥нюЇ центр ваги, що патолог≥чно зм≥нюЇ ходу. ÷е т€гне за собою зсув у вс≥х в≥дд≥лах хребта, особливо в поперековому в≥дд≥л≥, а в крижово-клубових зчленуванн€х взагал≥ в≥дбуваютьс€ незворотн≥ зм≥ни.

Ќа жаль, багато ж≥нок впевнен≥ в тому, що т≥льки висок≥ каблуки здатн≥ створити сексуальн≥сть. ” таких випадках марно звертатис€ до њхнього розуму. ѕроте €кщо запитати думку чолов≥к≥в, то багато з них вважають, що прагненн€ ж≥нки здаватис€ привабливою за допомогою каблук≥в — глибока помилка ≥ нав≥ть психолог≥чний комплекс.

 раса без каблук≥в

ѕсихологи стверджують, що створен≥ сусп≥льством стереотипи часто змушують ж≥нок стримувати свою природну сексуальн≥сть. «ам≥сть того, щоб дати волю своњм природним €кост€м, ж≥нки намагаютьс€ створити штучну красу, в тому числ≥ ≥ за допомогою п≥дбор≥в.

јле найкращий спос≥б залишатис€ завжди красивою - догл€д за своњм т≥лом, пост≥йне вдосконаленн€ його, можлив≥сть дл€ нього свободи рух≥в.

”певнен≥ в соб≥ ж≥нки не стануть жертвувати своњм здоров'€м ≥ самопочутт€м заради прит€гнутих стандарт≥в краси ≥ не стануть кал≥чити своЇ т≥ло. —аме так≥ ж≥нки залишаютьс€ привабливими дл€ чолов≥к≥в ≥ в 30, ≥ в 60, ≥ в 70 рок≥в.