Ўтучн≥ н≥гт≥ Ч джерело проблем з≥ здоров'€м
Ўтучн≥ н≥гт≥ Ч джерело проблем з≥ здоров'€м
Ўтучн≥ н≥гт≥ Ч джерело проблем з≥ здоров'€м

ƒавно в≥домо, що руки — в≥зитна картка кожноњ ж≥нки. —туп≥нь догл€нутост≥ рук, в тому числ≥ ≥ н≥гт≥в, може багато розпов≥сти про саму ж≥нку. јле в гонитв≥ за бездоганним ман≥кюром представниц≥ прекрасноњ половини людства йдуть на р≥зн≥ жертви, не думаючи про насл≥дки. ќсобливо попул€рними останн≥м часом стали штучн≥ н≥гт≥. Ќастав час поц≥кавитис€, наск≥льки безпечно нарощуванн€ н≥гт≥в дл€ нашого здоров'€.

„им приваблюють ж≥нок штучн≥ н≥гт≥? Ќа перший погл€д, переваг у таких н≥гт≥в безл≥ч: вони допомагають приховати р≥зн≥ недол≥ки, можуть подовжити коротк≥ н≥гтьов≥ пластини, а €кщо нарощуванн€ зроблено €к≥сно, ​​то в≥др≥знити њх в≥д натуральних практично неможливо.

ƒ≥йсно, попит на процедуру нарощуванн€ зростаЇ з кожним роком, довг≥ акуратн≥ н≥гтики хоче мати кожна панночка, €ка стежить за собою. ќднак медики протестують проти такого поголовного захопленн€ нарощуванн€м н≥гт≥в, стверджуючи, що воно т€гне за собою безл≥ч негативних насл≥дк≥в дл€ здоров'€.

ѕерш за все, це алерг≥чн≥ реакц≥њ на речовини, за допомогою €ких зд≥йснюЇтьс€ нарощуванн€ Ч гель або акрил. ѕричому важк≥ напади алерг≥њ можлив≥ не т≥льки у тих, хто буде «носити» цю красу, а й у тих, хто њњ створюЇ. ўоб п≥дтвердити своњ побоюванн€, медики провели обстеженн€ 55 ж≥нок в≥ком в≥д 20 до 70 рок≥в. ѕоловина з них Ї профес≥йними майстрами нарощуванн€ н≥гт≥в, а ≥нша половина - њхн≥ кл≥Їнти. –езультат не змусив себе довго чекати: майже у кожноњ ж≥нки була ви€влена ​​алерг≥€ ≥, €к правило, ви€вл€лас€ вона в поразках шк≥р€ного покриву.

ƒ≥вчатам добре в≥домо, що нарощуванн€ н≥гт≥в в≥дбуваЇтьс€ з використанн€м двох матер≥ал≥в х≥м≥чного походженн€ - гелю або акрилу. √оловним подразником, що надаЇ згубний вплив на здоров'€, Ї пол≥мерний препарат метакрилат. —аме п≥д його впливом в орган≥зм≥ можуть в≥дбуватис€ бурхлив≥ алерг≥чн≥ реакц≥њ.

“реба сказати, що метакрилат використовуЇтьс€ не т≥льки у косметолог≥њ, але так само в стоматолог≥њ та ортопед≥њ. “ому знайте, €кщо у вас виникла алерг≥€ при нарощуванн≥ н≥гт≥в, л≥куванн€ зуб≥в теж може бути чревате неприЇмност€ми. Ћ≥кар≥ переконан≥, що алерг≥€, з'€вившись одного разу, може й дал≥ нагадувати про себе час в≥д часу, або нав≥ть перерости в хрон≥чну форму.

¬ сучасному використанн≥ метакрилат заборонений у багатьох крањнах, але його все одно продовжують використовувати. ’оча оф≥ц≥йна заборона була введена т≥льки в —Ўј, де його визнали Ђотруйною ≥ ушкоджуючою речовиною, непридатною дл€ використанн€ в Ђн≥гтьовому серв≥с≥ї.

” ход≥ тривалих досл≥джень було встановлено, що метакрилат стаЇ причиною парон≥х≥й (запаленн€ навколон≥гтьовоњ област≥) ≥ он≥хол≥зису (в≥дшаруванн€ н≥гт€). ЅуваЇ, що при даних захворюванн€х н≥гтьова пластина вже втрачаЇ здатн≥сть до в≥дновленн€.

якщо ви любителька штучного ман≥кюру, при будь-€ких ознаках алерг≥чних про€в≥в, перестаньте демонструвати оточуючим своњ н≥гт≥ ≥ швидше пр€муйте до дерматолога. Ћ≥кар призначить курс л≥куванн€, проте п≥сл€ нього повн≥стю в≥дновити н≥готь може вже не вийти.

јле не т≥льки алерг≥€ загрожуЇ шанувальникам штучних к≥гтик≥в. ѕодумайте, €к почуваЇ себе ваш н≥готь п≥д товстим пол≥мерним шаром? ÷е справжн≥й Ђпарниковий ефектї, €кий так обожнюють вс≥л€к≥ грибков≥ захворюванн€. ј усунути грибок простим шл€хом з допомогою специф≥чних засоб≥в не вийде, адже пол≥мер не пропускаЇ вологи.

ƒо реч≥, перед тим, €к приступити до нарощуванн€ н≥гт≥в, кожен квал≥ф≥кований майстер повинен направити вас на медичне обстеженн€, щоб попередити можлив≥ ускладненн€. ¬ ≥деал≥ займатис€ нарощуванн€м н≥гт≥в повинен майстер з медичною осв≥тою. «гадайте, хто моделював ваш≥ штучн≥ н≥гт≥ в останн≥й раз?†