ћолекула ресвератрол Ч простий секрет молодост≥
ћолекула ресвератрол Ч простий секрет молодост≥
 ћолекула ресвератрол Ч простий секрет молодост≥

якщо говорити про саму «молоду» нац≥ю, то згадуютьс€ насамперед французи. Ђ‘ранцузький парадоксї давно зац≥кавив вчених. ƒ≥йсно, чому нац≥€, €ка найб≥льше споживаЇ червоне вино ≥ славитьс€ своЇю кухнею, менше вс≥х схильна серцево-судинним захворюванн€м?

 ард≥олог≥чн≥ захворюванн€ у француз≥в зустр≥чаютьс€ в 2 рази р≥дше, н≥ж в ≥нших крањнах, нав≥ть в —Ўј, де здоров'€ в останн≥ дес€тил≥тт€ стало культом. ¬ процес≥ довгих спостережень ≥ вивчень л≥кар≥ встановили, що рац≥он француз≥в включаЇ келих хорошого червоного вина, до складу €кого вход€ть б≥офлавоноњди, в тому числ≥ ≥ ресвератрол. ќдна пл€шка червоного вина м≥стить приблизно 2 мг ц≥Їњ чудод≥йноњ речовини.

ўо таке ресвератрол ≥ €к в≥н д≥Ї?

–есвератрол — речовина, ф≥тоалексин, €ка синтезуЇтьс€ в де€ких рослинах (сосна, арах≥с, виноград). Ќайб≥льше ресвератрола м≥ститьс€ в червоному вин≥, а ось б≥лий виноград ≥ б≥л≥ вина не так багат≥ ц≥Їю речовиною.

”же доведено вченими, що ресвератрол упов≥льнюЇ процес стар≥нн€, а тому стаЇ все б≥льш попул€рною б≥олог≥чноњ добавкою, вживанн€ €коњ здатне зб≥льшити тривал≥сть житт€.

–есвератрол маЇ ту ж естрогенну активн≥сть, що ≥ естрад≥ол, один з найголовн≥ших естроген≥в людини. √ормональна активн≥сть ресвератрола значно менша, проте, завд€ки т≥й к≥лькост≥, в €кому в≥н перебуваЇ у людини, в≥н може д≥€ти нав≥ть сильн≥ше естрад≥олу.

–есвератрол в≥домий своњми р≥зноб≥чними протипухлинними д≥€ми, на в≥дм≥ну в≥д естрад≥олу ≥ д≥ет≥лст≥лбестрона, €к≥ прискорюють ризик розвитку гормонозалежних пухлин. ≈ксперименти показали, що ресвератрол пригн≥чуЇ синтез ƒЌ  ссавц≥в, блокуючи розмноженн€ пухлинних кл≥тин. ўе один механ≥зм протипухлинноњ д≥њ ресвератрола пол€гаЇ в його конкуренц≥њ з естрад≥олом за м≥сце зв'€зуванн€ на рецептор≥, а це знижуЇ стимулюючий вплив естрад≥олу на кл≥тини гормонозалежних пухлин.

–есвератрол зменшуЇ ризик розвитку остеопорозу, благотворно впливаЇ на шк≥ру, стимулюючи синтез колагену. ¬с€ справа в тому, що ресвератрол д≥Ї €к потужний антиоксидант.

 р≥м того, в результат≥ тривалих спостережень було встановлено, що ресвератрол за своњм впливом на орган≥зм дуже схожий на низькокалор≥йну д≥Їту. ѕрот€гом двох дес€тил≥ть дане досл≥дженн€ проводилос€ на мавпах. ≤ результати були просто приголомшлив≥. ћавпи, споживали на 30% менше калор≥й, вигл€дали молодшими, здоров≥шими, активн≥шими, у них р≥дше спостер≥гавс€ артрит. ј от мавпи, €к≥ вживали нормальну к≥льк≥сть калор≥й, част≥ше хвор≥ли на рак, д≥абет ≥ серцев≥ захворюванн€.  ер≥вник досл≥дженн€, доктор –≥чард ¬ейндрач, зауважив, що у перегодованих мавп смертн≥сть склала 50%, в той час €к т≥, що Ђдотримувалис€ї низькокалор≥йноњ д≥Їти, вона склала лише 25%.

¬чен≥ ‘ранц≥њ, —Ўј,  итаю та ≥нших крањн встановили, що червоне виноградне вино ≥ ресвератрол, €кий входить до нього, значно зменшують концентрац≥ю холестерину в кров≥. ¬ ход≥ ще одних досл≥джень, €к≥ проводилис€ на ссавц€х, €ких годували жирною њжею, було встановлено, що застосуванн€ потужного антиоксиданту ресвератрола прот€гом 4 тижн≥в суттЇво знизило р≥вень холестерину ≥ тригл≥церид≥в, а витривал≥сть до навантажень у гризун≥в зростала.

” тому, що ресвератрол Ї молекулою молодост≥, вчен≥ вже переконалис€ остаточно. ¬≥н комплексно впливаЇ на орган≥зм, спри€ючи зб≥льшенню тривалост≥ житт€, зменшуючи реакц≥њ утворенн€ в≥льних радикал≥в в кл≥тинах, а значить, обмежуЇ њх шк≥дливу д≥ю на кл≥тини.

„исленн≥ ц≥лющ≥ властивост≥ речовини наштовхнули вчених на думку використовувати його в багатьох сум≥жних з д≥Їтолог≥Їю сферах, наприклад, в косметолог≥њ.

ќдин з головних досл≥дник≥в ресвератрола ƒев≥д —инклер за€вив, що спод≥ваЇтьс€ в найближчому майбутньому побачити 90-р≥чну людину, що граЇ в тен≥с, присутню на церемон≥њ врученн€ диплома його правнукам, з в≥дм≥нним здоров'€м ≥ високою працездатн≥стю. ¬чений п≥дкреслив, що на даний момент наука ще не дос€гла таких прогресивних результат≥в, поки ще вона знаход€тьс€ в пошуку необх≥дноњ формули. ќднак в≥н упевнений, що €кщо в≥н не встигне, то хтось ≥нший обов'€зково виведе формулу в≥чноњ молодост≥.†