ѕлоскостоп≥сть Ч л≥куЇтьс€ чи не л≥куЇтьс€?
ѕлоскостоп≥сть Ч л≥куЇтьс€ чи не л≥куЇтьс€?
ѕлоскостоп≥сть Ч л≥куЇтьс€ чи не л≥куЇтьс€?

ƒ≥йсно, дл€ багатьох плоскостоп≥сть представл€Їтьс€ лише €к прикрий косметичний дефект. јле д≥знавшись б≥льше про насл≥дки захворюванн€, можна зрозум≥ти всю серйозн≥сть його впливу на опорно-руховий апарат.

Ќа п≥зн≥х стад≥€х розвитку захворюванн€ може привести не т≥льки до кульгавост≥ ≥ незграбноњ ходи, але ≥ б≥льш серйозних порушень. Ќа жаль, плоскостоп≥сть часто недооц≥нюЇтьс€ не т≥льки пац≥Їнтами, але й л≥кар€ми. ÷е особливо пригн≥чуЇ, адже проф≥лактичними методами можливо дос€гти повноњ корекц≥њ стопи.

”же назва захворюванн€ п≥дказуЇ, що у пац≥Їнта деформац≥€ стопи виражаЇтьс€ зниженн€м зводу, тобто уплощенн€м. «дорова стопа маЇ два поздовжн≥х зводи ≥ один поперечний. ” зв'€зку з цим вид≥л€Їтьс€ три типи плоскостопост≥:

  • поперечне,†
  • поздовжнЇ,†
  • комб≥новане.†

Ќа перших етапах розвитку хвороби больовий синдром може повн≥стю ≥гноруватис€, а це веде до неправильноњ ходи ≥ прогресуванн€ плоскостопост≥, ускладнюЇтьс€ супутн≥ми захворюванн€ми ≥ в результат≥ пац≥Їнту вже не допомагаЇ ≥ комплекс ф≥зичних вправ, а необх≥дне оперативне втручанн€, ≥ то ще не гарант≥€, що воно допоможе йому.

¬важаЇтьс€, що до розвитку плоскостопост≥ б≥льше схильн≥ ж≥нки, хоча ≥ серед чолов≥чоњ частини населенн€ дана патолог≥€ зустр≥чаЇтьс€ нер≥дко, особливо з урахуванн€м останн≥х тенденц≥й моди на спортивне взутт€ типу кед≥в ≥ крос≥вок.

—еред основних фактор≥в розвитку плоскостопост≥ — спадкова схильн≥сть, зайва вага ≥ г≥подинам≥€. Ќайпоширен≥шою формою плоскостопост≥ Ї статична, €ка розвиваЇтьс€ при вплив≥ пост≥йного статичного навантаженн€ на стопу, що в≥дбуваЇтьс€ при робот≥ в сто€чому або сид€чому положенн≥.

ќсновн≥ симптоми плоскостопост≥

ѕлоскостоп≥сть найчаст≥ше супроводжуЇтьс€ болем та важк≥стю в ногах, зм≥ною ходи, €ка стаЇ важкою ≥ клишоногою. ” страждаючих плоскостоп≥стю часто зустр≥чаЇтьс€ вростанн€ н≥гт≥в. ќзнаки плоскостопост≥ досить видим≥, ≥ пац≥Їнт, €к правило, сам пом≥чаЇ њх: деформована, уплощена ≥ розширена стопа, «к≥сточка» на пальц≥, викривлен≥ ≥ подовжен≥ пальц≥.

Ќер≥дко супутн≥ми захворюванн€ми стають п'€ткова шпора ≥ мозол≥. як було сказано вище, плоскостоп≥сть стаЇ причиною порушенн€ опорно-рухового апарату, а саме деформац≥њ гом≥лковостопного суглоба, кол≥нного ≥ нав≥ть тазостегнового суглоба. ¬ажк≥ форми плоскостопост≥ здатн≥ привести до скол≥озу, остеохондрозу хребта, гриж≥ м≥жхребцевого диска, радикул≥ту, остеоартрозу р≥зних суглоб≥в.

Ћ≥куванн€ плоскостопост≥

Ќезважаючи на те, що плоскостоп≥сть, €ка част≥ше за все розвиваЇтьс€ в дит€чому в≥ц≥, можна в≥дкоригувати проф≥лактичними методами, знаход€тьс€ ≥ т≥, хто вважаЇ, що л≥кувати це захворюванн€ немаЇ чого, тому що воно просто не п≥ддаЇтьс€ л≥куванню. „и варто дотримуватис€ ц≥Їњ думки? ≤ €кщо л≥кувати плоскостоп≥сть, то €к?

ѕерш за все, треба налаштуватис€, що л≥куванн€ плоскостопост≥ Ч процес непростий ≥ довгограючий. ћожливо нав≥ть вже придбана форма хвороби не п≥ддаЇтьс€ л≥куванню, але це не означаЇ, що коригуванн€ не потр≥бне. ћетоди по усуненню больового синдрому ≥ зупинки деформац≥њ стопи необх≥дн≥ нав≥ть в цьому випадку.  омплексне л≥куванн€ допоможе зменшити бол≥ в суглобах, головн≥ бол≥, бол≥ в област≥ хребта, а також зупинити розвиток плоскостопост≥ ≥ супутн≥х йому захворювань.

ѕлоскостоп≥сть повн≥стю д≥йсно л≥куЇтьс€ не у вс≥х випадках. 1–2 ступ≥нь плоскостопост≥ л≥куЇтьс€ у д≥тей та п≥дл≥тк≥в до 16 рок≥в, коли стопа ще не до к≥нц€ сформована ≥ п≥ддаЇтьс€ зм≥нам форми. ўо стосуЇтьс€ дорослих, то тут можлива лише невелика корекц≥€, але й вона корисна при будь-€к≥й форм≥ захворюванн€. ј €кщо њњ ≥гнорувати, то ситуац≥€ буде лише посилюватис€, бол≥ в ногах будуть зростати, може турбувати б≥ль у хребт≥ ≥ нав≥ть з'€витис€ м≥грень. ѕричиною м≥грен≥ стаЇ неправильна амортизац≥€ поштовх≥в, що виникають при ходьб≥, а це призводить до сильноњ њх в≥ддач≥ на головний мозок.

ѕри д≥агноз≥ Ђплоскостоп≥стьї своЇчасний початок л≥куванн€ призведе до б≥льш позитивних результат≥в. «алежно в≥д ступен€ захворюванн€, в≥ку пац≥Їнта, його ваги, особливостей розвитку, воно буде в≥дкориговано, бол≥ зменшатьс€ ≥ рухи стануть б≥льш в≥льними. ÷≥лком ≥мов≥рно, що плоскостоп≥сть буде повн≥стю вил≥кувано.