јсексуали: надумана програма чи психолог≥чний дефект?
јсексуали: надумана програма чи психолог≥чний дефект?
јсексуали: надумана програма чи психолог≥чний дефект?

Ќе так давно сусп≥льство дивувалос€ ≥снуванню таких сексуальних меншин €к гомосексуал≥сти ≥ лесб≥€нки, але тепер з'€вилас€ нова категор≥€, €ка вражаЇ не менше — асексуали.

” св≥т≥ з'€вл€Їтьс€ все б≥льше людей, €к≥ не пов'€зують себе с≥мейними в≥дносинами, не народжують д≥тей ≥ взагал≥ не займаютьс€ сексом. ÷е ≥ Ї асексуали. “ак маркетологи та соц≥ологи визначили людей, народжених в пер≥од з 1965 по 1982 роки.

’то так≥ асексуали?

јсексуалами називають людей, €к≥ абсолютно добров≥льно в≥дмовилис€ в≥д сексу, вони не в≥дчувають сексуального пот€гу або ретельно пригн≥чують його. јле, на думку психолог≥в, така повед≥нка н≥€к не може вважатис€ псих≥чним в≥дхиленн€м, вони здоров≥ €к ф≥зично, так ≥ псих≥чно. « точки зору звичайних людей така повед≥нка б≥льш н≥ж дивна, але сам≥ асексуали стверджують, що њм просто не подобаЇтьс€ секс, вони вважають його безглуздим. ѓх не збуджуЇ порнограф≥€, а ж≥ноч≥ груди дл€ них не б≥льше н≥ж частина т≥ла. ≤нтимн≥стю вони вважають можлив≥сть розмовл€ти по душам з ≥ншою людиною мало не до св≥танку.

«ах≥дн≥ вчен≥ зац≥кавилис€ цим феноменом ще рок≥в п'€ть тому. ј нещодавно рос≥йський сексопатолог –остислав Ѕелед з жалем зазначив, що асексуалами часто стають представники сильноњ стат≥, при цьому з кожним роком њх к≥льк≥сть зб≥льшуЇтьс€.

—татистика показуЇ, що серед населенн€ близько 2% (а це 120 млн. людей) асексуал≥в.

ѕрирода асексуальност≥

Ћюдству в≥домо вже три види сексуальних ор≥Їнтац≥й: 1 Ч гетеро, 2 Ч б≥ та 3 Ч гомо. јсексуали можуть бути представникам четвертого виду, або њх правильн≥ше вважати людьми без будь-€коњ ор≥Їнтац≥њ. ѕсихологи стверджують, що до асексуальност≥ немаЇ схильност≥, тобто вона не може передаватис€ у спадок або бути вродженою, в цьому випадку ц€ категор≥€ людей без продовженн€ роду вже давно вимерла б. ¬иходить, що асексуальн≥сть - це €вище виключно психолог≥чного характеру, при цьому абсолютно ≥ндив≥дуальне.

Ќеправильно вважати асексуал≥в абсолютно безстатевими ≥стотами, вони так само можуть в≥дчувати сексуальний пот€г, б≥льш≥сть з них нав≥ть самост≥йно задовольн€Ї своњ статев≥ потреби. јле дл€ них це не зам≥на повноц≥нного сексуального житт€, а чисто ф≥з≥олог≥чна потреба. ƒл€ зменшенн€ свого л≥б≥до асексуали включають в рац≥он б≥льше рослинноњ њж≥, багато працюють ≥ мало спл€ть, вс≥л€ко завантажують св≥й орган≥зм, щоб не залишалос€ надлишковоњ енерг≥њ, що переходить в статевий пот€г.

—ам≥ асексуали впевнен≥, що зв'€зок м≥ж чолов≥ком ≥ ж≥нкою повинен зд≥йснюватис€ виключно на емоц≥йн≥й близькост≥. “≥льки такого роду любов може бути м≥цною ≥ тривалою.

 ≥лька рок≥в тому в ћонреал≥ в≥дбувс€ ¬сесв≥тн≥й сексологический конгрес, на €кому було прийн€то д≥лити асексуал≥в на дв≥ категор≥њ:

  • т≥, €ким секс не потр≥бний з медичних причин: статевий пот€г не виникаЇ через нейроендокринн≥ порушенн€, а також орган≥чн≥ захворюванн€ головного або спинного мозку, внасл≥док ≥нтоксикац≥й ≥ депрес≥й;
  • т≥, хто своњми принципами просто привертають до себе увагу (наприклад, так само €к ≥ панки в св≥й час).

ƒ≥йсно, б≥льш≥сть медик≥в не визнають таку повед≥нку в≥дхиленн€м, також €к ≥ в≥дмова в≥д сп≥ву не може вважатис€ хворобою, коли людина просто не любить сп≥вати (адже сп≥в Ч це теж одне з природних бажань).

јле де€к≥ психологи все ж бачать в так≥й повед≥нц≥ медико-б≥олог≥чну патолог≥ю. Ќа њхню думку, сексуальна дезор≥Їнтац≥€ найчаст≥ше пов'€зана з комплексами або псих≥чними травмами, отриманими в дит€чому в≥ц≥.

јсексуали ≥ сусп≥льство

” 2011 роц≥ 24-р≥чний програм≥ст ƒев≥д ƒжей створив ¬сесв≥тню јсоц≥ац≥ю асексуал≥в (AVEN-Asexuality Visibility and Education Network Ч мережа осв≥ти ≥ поширенн€ ≥нформац≥њ про асексуальн≥сть). Ќа даний момент членами асоц≥ац≥њ Ї б≥льше 12 тис. чолов≥к з≥ всього св≥ту. √оловна мета орган≥зац≥њ Ч за€вити про себе, змусити громадськ≥сть оф≥ц≥йно визнати асексуальн≥сть окремим видом сексуальноњ ор≥Їнтац≥њ.  р≥м того, асоц≥ац≥€ готова прийн€ти ≥ п≥дтримати нових своњх посл≥довник≥в, адже, €к стверджують њњ орган≥затори, асексуальн≥сть не з'€вилас€ з початком XXI стол≥тт€, так≥ люди ≥снували завжди, але не привертали до себе уваги.

„и можуть под≥бн≥ погл€ди на в≥дносини статей мати продовженн€ в мистецтв≥, чи можуть вони стати мотивом дл€ створенн€ запаморочливого шедевра? ≤стор≥€ показуЇ, що таке навр€д чи станетьс€. “ака природа людини, що все, що лежить поза сексуальною площиною, не маЇ продовженн€ у творчост≥. ј прикладом може стати будь-€кий з в≥чних твор≥нь: в≥рш≥ ѕетрарки, присв€чен≥ прекрасн≥й Ћаур≥, або картини –ембрандта, натхненного образом —аск≥њ. „и могли б ми насолоджуватис€ цими шедеврами, €кщо б њх автори не в≥дчували ф≥зичного пот€гу до своњх ћуз?

ј ви €к вважаЇте, Ї майбутнЇ у асексуал≥в?