Як скеровувати дитячу агресію

Психологи впевнені, що не варто придушувати вияви агресії в дитини, інакше пригнічені агресивні імпульси можуть завдати значної шкоди її здоров’ю. Навчіть свого сина чи доньку висловлювати ворожі почуття в соціально прийнятний спосіб: словом або в малюнку, в ліпленні або за допомогою іграшок чи дій, нешкідливих для інших дітей.

Треба надавати дитині змогу отримати емоційну розрядку під час гри чи занять спортом. Існує чимало ігор та прийомів, які допомагають малюкові безболісно позбутись агресії. Під час таких забав ваше чадо може навчитись також керувати негативною енергією. У ці ігри діти можуть бавитись самі чи з батьками.

«Сердита подушка»

Можна придбати малюкові спеціальну «сердиту подушку», щоб знімати стрес. Якщо дитина відчуває роздратування, вона може побити цю подушку чи, наприклад, спеціальний м’яч або щось інше. Можна купити надувний молоток, і нехай ваш син чи донька товче ним, на скільки вистачить сил та бажання.

«Карикатура»

Цей ігровий прийом допоможе вашій дитині гідно вийти із ситуації, коли вона сердита і намагається зігнати злість на тому, хто її образив, обзиває, хто кричить на неї та намагається її вдарити. Спробуйте відвести малюка в іншу кімнату чи просто подалі від кривдника. Тепер запропонуйте власному чадові намалювати карикатуру на цю людину. Спочатку поясніть, що таке карикатура і чим вона відрізняється від звичайного портрета. Коли дитина зрозуміє, що можна спотворити обличчя кривдника, намалювати його таким, яким вона бачить його тепер. Дайте синові чи доньці папір та олівці.

Не виправляйте дитину, нехай малює сама, нехай говорить те, що відчуває. Просто будьте поруч зі своїм чадом і в жодному разі не засуджуйте його. Покажіть  дитині, що розумієте її почуття (навіть, якщо вас шокує злість, з якою малюк це робить, і слова, яківін використовує).

Нехай вас не шокує поведінка дитини. Пам’ятайте, що це лише гра і що більше негативних емоцій у ній зуміє вихлюпнути малюк, то менше їх він перенесе на реальну людину. Не забудьте похвалити своє чадо, якщо в такий спосіб удалось уникнути бійки або великої сварки.

«Салют»

Малюк рве папір і зі силою  кидає його вгору. Потім разом приберіть сміття з підлоги.

«Сніжки»

Запропонуйте дитині зім’яти аркуші паперу і покидайте ними одне в одного.

«Футбол»

Дитина та дорослий грають у футбол подушкою. Її можна забирати, штурхати, кидати, основне – дотримуватися усіх правил та багато інших ігор.

Відвідайте Центр Сімейної Медицини в м. Кам’янці-Подільському для отримання якісних медичних послуг від спеціалізованих лікарів.