Вірусні бородавки

Вірусні бородавки – доброякісні утворення вірусної етіології.

Збудниками вірусних бородавок є організми, які стосуються вірусу папіломи людини. Інфікування відбувається шляхом близького контакту з хворим, особливо при наявності невеликих травм шкіри в місці проникнення вірусу через предмети домашнього вжитку або колективного користування. Як правило, вірусні бородавки з’являються на відкритих ділянках тіла, голові руках або ногах, які частіше піддаються мікротравм або на шкірних покривах при впливі тиску або тертя одягом або взуттям.

Симптоми вірусних бородавок

Вірусні бородавки бувають декількох видів.

Звичайні бородавки – вузлики округлої форми (3-10 мм в діаметрі), тверді і неболючі, з шорсткою поверхнею.

Підошовні бородавки – на тильній стороні стопи, зовні нагадують мозоль. Хворобливі і відрізняються від мозолів таінших видів бородавок ендофітним зростанням, на зрізі видно тромбовані капіляри, які легко кровоточать при натисканні.

Плоскі бородавки – дрібні, злегка випуклі безболісні вузлики тілесного кольору, як правило, частіше зустрічаються у молодих людей. Локалізуються на відкритих ділянках тіла і згинальних поверхнях кінцівок.

Аногенітальні бородавки (або кондиломи) – бородавки гострої форми, поширюються при статевому контакті, локалізуються на шкірних покривах і слизових оболонках зовнішніх статевих органів і періанальної області. У чоловіків розташовуються в області вуздечки або вінцевої борозенки, на пенісі, у зовнішнього отвору уретри.

Папіломатоз гортані – зустрічається у немовлят при зараженні через родові шляхи і у дорослих при орально-генітальному сексі. Часто бородавки супроводжуються сверблячкою, рідше кровоточивостью, ймовірно супроводжуються вторинною бактеріальною або грибковою інфекцією.

Діагностика вірусних бородавок

Визначаються візуально. Остаточний діагноз встановлюється за допомогою гістоморфологічної верифікації для виключення злоякісних новоутворень.

Лікування вірусних бородавок

Лікування вірусних бородавок відбувається шляхом аплікації їдких агентів, кріохірургії, електровисушіванія, хірургічного видалення і лазерної абляції. Також застосовується і консервативне лікування: різні мазі, що сприяють розсмоктуванню бородавок.

Отримайте поради від наших лікарів у Центр Сімейної Медицини, якщо вас турбує ця або інша хвороба. Ми знаходимось за адресою: вул. Драгоманова, 14а, м. Кам`янець-Подільський.