Лікування:  Масаж
Лікування: Радіохвильова терапія на апараті "Сургітрон" 

Гірудотерапія (лікування п'явками)

Нині дуже модним стало лікування методами нетрадиційної медицини — голковколюванням, рефлексотерапією, гомеопатичними препаратами. Серед них особливе зацікавлення викликає гірудотерапія — так по-науковому зветься лікування п'явками.

Зростання інтересу до лікування п'явками не випадкове. Цілющі властивості цих створінь відомі людству уже понад 30 століть. Медичні п'явки застосовували ще єгипетські фараони, про них згадується в Біблії та Корані. У стародавній Вірменії чоловіки та жінки до 35 років використовували п'явки, щоб їхні нащадки були здоровішими, а після 65 років — для продовження повноцінного життя. У І ст. н. е. Пліній писав про корисну дію п'явок: "при ломоті та всякій лихоманці". П'явок використовували відомі давньоримські лікарі Гален та Аецій. Великий таджицький учений Абу ібн Сіна (відомий як Авіцена) у своєму "Каноні" приділив увагу цим "вампірчикам".

Під час Кримської війни відомий лікар Пирогов ставив пораненим до 100 п'явок на великі рани та переломи, чим рятував сотні солдатів від інфекції та больового шоку — вони знезаражували рани та виробляли знеболювальні речовини. Із записів Наполеона відомо, що свого часу за наказом імператора Угорщини було імпортовано 6 млн. п'явок для солдатів французької армії.

Нині п'явок використовують у кардіології, офтальмології, дерматології, хірургії, гінекології, урології, неврології тощо. П'явками можна успішно лікувати варикозне розширення вен, тромбофлебіти, атеросклероз, гіпертонію, стенокардію, інфаркт міокарда, геморой, виразку, гастрит, гепатити, цироз, панкреатит, цукровий діабет (на ранніх стадіях), фурункульоз, абсцеси, сепсис, мастит, хвороби шкіри, легень (бронхіти, бронхіальну астму та ін.), мігрені, глаукому, гайморити, неврити, гінекологічні захворювання (аднексит, сальпінгоовофорит та ін.), простатит, безпліддя (у жінок і у чоловіків).

Із 400 видів п'явок, відомих науці, лише один — Hirudo medicinalis та три його підвиди застосовуються в медицині. Раніше вважали, що лікування відбувається завдяки тому, що п'явка відсмоктує "погану кров". Справді, вона випиває від 3 до 5 куб. см крові. Це корисно, скажімо, при високому кров'яному тиску. Але, як з'ясувалося, п'явка не тільки висмоктує кров. Вона фільтрує її  і повертає з цілющими ферментами своєї слини — гірудином. Окрім цього, слина п'явки містить 200 хімічних складників, корисних для людського організму. Лікування п'явками дуже корисне людям, які живуть на забрудненій радіацією території. П'явки висмоктують радіоактивний йод, яким насичена кров людей після Чорнобильської катастрофи.

Отже, головне багатство п'явки — слина. Дотепер її склад вивчений не до кінця. За сеанс п'явка вводить понад 100 біологічно активних речовин. Вони мають протизапальну дію, активізують капілярний кровообіг, поліпшують постачання тканин киснем, запобігають тромбоутворенню та розчиняють свіжі тромби. Як наслідок, зникають серцеві болі, набряки, поліпшується кровообіг головного мозку. А завдяки одному з ферментів цієї міні-фабрики — гіалуронідазі — біологічно активні речовини здатні проникнути в тканину на глибину 10 см.

Ось така вона, п'явка, — природний оздоровчий шприц.

Гірудотерапія для лікування целюліту

 Целюліт — це своєрідний "застій", утворення якого пов'язано  з порушенням мікроциркуляції крові. Гірудотерапія покращує процеси циркуляції крові, лімфи і енергії. Речовини, що містяться у слині п'явки, усувають спазми судин та за рахунок випитої крові ліквідовують застійні процеси; прискорюється лімфо- та кровообіг. А також дуже важливим є виявлення в слині п'явки ліполітичних ферментів — речовин, що сприяють розщепленню жирів і виведенню їх із організму природніми шляхами та зниженню рівня холестерину.

Ожиріння

Ожиріння є скоріше симптомом, ніж окремим захворюванням, і являє собою гетерогенну групу близьких станів, які зумовлені ендокринною недостатністю разом із порушенням неперервної послідовності енергоперистальтичної хвилі в ШКТ (шлунково-кишковому тракті), що підтверджується характерним комплексом супутніх захворювань ШКТ у даної категорії людей.

Лікувальна тактика орієнтується на дві позиції:

Цукровий діабет

Цукровий діабет характеризується змінами обміну основних енергетичних речовин (вуглеводи, жири, білки) і супроводжується  первинними або вторинними порушеннями секреції різних гормонів (інсулін, глюкагон, катехоламіни, гормон росту та кортизол) і/або чутливості до них, що вказує на зацікавленість усієї нейроендокриної системи — від гіпоталамуса до кори наднирників  і підшлункової залози — в формуванні абсолютної чи відносної недостатності інсуліну. Серед основних факторів, які зумовлюють діабет, найчастіше вказується спадковість, автоімунні процеси, вірусні інфекції та харчування. Комплексна терапія базується на основі  універсальної програми оздоровлення. Ставлять п'явки на 3-тю чакру, куприк (1-ша чакра), 2-гу чакру. Крім загального оздоровлення організму приділяється увага підшлунковій залозі: мануальна терапія живота, вакуумна терапія, розвантажувально-дієтична терапія після нормалізації рівня цукру у крові. Уже після 2-3-го сеансу комплексної гірудотерапії у хворих з діабетом відзначається зниження рівня цукру в крові. Інсулінозалежні форми діабету більш торпедні, але і у цих випадках можна досягти успіху, якщо до мануальної і гірудотерапії інтенсивно підключити енергомасаж підшлункової залози на фоні гепаринізації в мікродозах.