Запитати лікаря

Фітоприпарати Наталії Петрівни Земної при ерозії шийки матки

Якось до мене на прийом мама привела свою дівчину, якій ще не виповнилось навіть сімнадцять років. Оглянувши її я сказала, що у дівчини загин шийки матки та ерозія. Натомість мама обурилась, заявивши, що дівчина ще не заміжня, у неї не було статевих стосунків, тож мій діагноз неправдивий. Потому забрала свою доню і пішла не задоволена. Через тиждень вона знову прийшла, і, винувато опустивши очі, сказала, що на ультразвуковому дослідженні підтвердили мій діагноз.

Що тепер робити?

Можливо, і не згадала б я той випадок, якби до рук не потрапив знову лист, але вже від бабусі, яка просить допомогти розібратись із нібито невірно поставленим діагнозом, що у її онуки ерозія на шийці матки. Окрім нього, ще багато інших подібних листів від жінок, у яких вони запитують про ерозією, дисплазію та ін. Але чи може виникнути таке захворювання у дівчинки?

Так, може! Ерозія шийки матки може бути навіть вродженою, або ж виникнути в результаті пошкодження слизової оболонки під час пологів, чи аборту, при гормональних порушеннях внаслідок запальних процесів, які супроводжуються виділеннями. Ерозія може існувати місяцями, роками і ніяк не проявляти себе. Найгірше, коли жінка навіть не здогадується, що хвора, а тому і не звертається до лікаря.

Існуючи тривалий час в організмі жінки ерозія, яку не лікують, може стати причиною розвитку пухлини, іноді навіть злоякісної. Отже, чим раніше виявлене порушення цілісності або зміни епіталь- ного покрову шийки (а це і є ерозія), тим швидше й менш проблематично вона піддається лікуванню. Та як же її виявити, з допомогою дзеркал? А як же у дівчинки? Зверніть увагу.

У дівчинки, якщо навіть ще немає місячних, з'явились виділення спочатку чисті, прозорі, а згодом - жовтого забарвлення, із неприємним запахом і навіть сукровицею. У такому випадку йдіть негайно до лікаря, зробіть необхідні аналізи і починайте лікування.

У аптеках мережі «Зелена планета» є відповідні ліки - Ерозан, а ще в природі існує багато цілющих рослин, які виліковують ерозію ефективно, навіть безслідно. Серед них: нагідки, півонія, евкаліпт, підмаренник справжній та інші.


Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
14 грудня — через 1 день Дробнер Ігор Гаррійович мамолог
Відвідати
20 грудня — через 6 днів Юзько Олександр Михайлович професор, академік української академії наук, президент української асоціації репродуктивної медицини, доктор медичних наук
Відвідати