Запитати лікаря

Щоб пам'ять була доброю

Для того, щоб пам'ять була доброю, працювала майже безвідмовно, потрібно мозок не тримати «впроголодь», постійно його підживлювати. На мозок припадає 20% всієї енергії, яка надходить в організм.

В основному для повноцінного процесу мислення не так багато і треба. В середньому лише 10 речовин, які містяться як у доступних для нас щоденник продуктах так і в заморських ласощах, які можуть споживати всі діти і дорослі.

1. Щонайперше глюкоза, яка надає енергію для клітин. Міститься вона в хлібі, лапші, картоплі, бананах, винограді.

2. Залізо необхідне для того, щоб кров постачала кисень до головного мозку, міститься в нежирному м’ясі, овочах, фруктах (насамперед у яблуках та багатьох інших), кунжуті.

3. Вітаміни В1, В6 і В12 – які забезпечують швидку реакцію «включення» мозку. Ці вітаміни є в достатній кількості в молоці, злаках і печінці, а також у дріжджах.

4. Цинк і мідь зовсім невелика майже мізерну кількість цих елементів активізує процес мислення. Організм добуває їх із картоплі, жита (житнього хліба), вівса (крупи вівсяної), насіння соняха, цвітної капусти, топінамбура.

5. Лецитин – покращує пам'ять і здатність до концентрації. Міститься він в горіхах, яйцях, вершковому маслі в оселедцях.

6. Кальцій і магній – зміцнюють нерви. Джерелом цих елементів є курячі яйця (і їх шкаралупка), йогурт, сир, манго, авокадо, кунжут.

Цей зовсім невеликий перелік далеко не всіх продуктів, які допоможуть мати гарну, якщо не відмінну пам'ять. Але пам'ять, як і м’язи, потрібно весь час тренувати, не давати їй заснути, або розлінуватись. Тож читайте і запам’ятовуйте вірші або інші приємні для вас твори, потрібні цифри, але не перенавантажуйте, адже пам'ять у людини не безмежна.

Наталія Земна

9.10.2012 р.

Обговорення:


приховати