Гінекологія та акушерство
ВІДПОВІДІ: Гінекологія та акушерство
Анастасія
07.10.2018
Доброго дня, така ситуація під час статевого акту сталося чепе спав презерватив, але чи кінчики у мене чи ні точно незнаю тому на всяк випадок я через 16 год прийняла Ескапел,  і  через 5 днів почалась менструація (перший день трохи і коричневого кольору , а на наступний день і до 4-го дуже рясні як для мене) ,але не за циклом, яка тривала 6 днів (це для мене норма) і після чого знову через тиждень почалася  менструація(знову ж таки 1-й день коричневі і мало 2-й день багато і нормального кольору) .Питання полягає в тому чи можу я бути вагітна , а виділення це не менструація , а якась хвороба чи це в наслідок таблеток пішов збій циклу?
відповідь лікаря
Доброго дня! Так, Ескапел дійсно зробив свою справу і збив цикл. Поступово цикл має наладитися. Але частіше одного разу на півроку (а краще ще рідше) приймати екстрену контрацепцію не рекомендується.
консультує
Мартинюк Валерія Леонідівна
Мартинюк Валерія Леонідівна

Лікар акушер-гінеколог, лікар-УЗД.

В 2003 році закінчила Запорізький національний медичний університет за спеціальностю “Лікувальна справа”.

З 2003 до 2006 р. - інтернатура за спеціальністю “Акушерство та гінекологія”.

У 2009 році - сертифікат лікаря ультразвукової діагностики.

Проходила навчання та підвищення кваліфікації при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика