Гінекологія та акушерство
ВІДПОВІДІ: Гінекологія та акушерство
Світлана
24.08.2011
Вибачте, я неправильно написала, місячні були 23 липня, а 19 серпня був с.а. незахищений, 22серпня я прийняла ескапел, а 23 серпня робила УЗД внутрішнє, сказали, що на місячні не похоже, але і не дуже на вагітність схоже. Прописали дуфастон, щоб викликати місячні, але сьогодні вже 24 серпня, а місячних ще і досі немає, я дуже переживаю, бо маю вже дитинку 2-а рочки, ми з чоловіком хочемо дитину другу, але пізніше, років через 3. Скажіть може я цими таблетками зрушила цикл, робила тест, поки що показав одну полоску.
відповідь лікаря
Доброго дня, Світлана. Дійсно, ви викликали порушення менструального циклу, позаяк при використанні ескапелу до 72 годин після кохання, його надійність досягає 95-97%, тому переживати не було підстав. УЗД на слідуючий день після прийому ескапелу абсолютно недоречне ( неінформативне), дуфастон необхідно було призначати лише на 37-ий день циклу (це 28 серпня), а ефект дуфастону може проявитись (тобто місячні можуть початись) аж на 5-7-ий день після закінчення прийому дуфастону. Тому необхідно трохи зачекати, а потім повторити УЗД гінекологічне.
консультує
Мартинюк Валерія Леонідівна
Мартинюк Валерія Леонідівна

Лікар акушер-гінеколог, лікар-УЗД.

В 2003 році закінчила Запорізький національний медичний університет за спеціальностю “Лікувальна справа”.

З 2003 до 2006 р. - інтернатура за спеціальністю “Акушерство та гінекологія”.

У 2009 році - сертифікат лікаря ультразвукової діагностики.

Проходила навчання та підвищення кваліфікації при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика