Гінекологія та акушерство
ВІДПОВІДІ: Гінекологія та акушерство
Юлія
06.10.2012
Доброго дня. Я обстежувалася на УЗД, в мене вже 2 тижні немає місячних, раніше такого ніколи не було, і мені написали ось таке: тіло матки однорідної структури, розмірами 52Х45Х54 мм, з рівним зовнішнім, внутрішнім контурами міометрію, в антифлексіо. Ендинометрій товщиною 10,9 мм., однорідний. Шийка матки довжиною 32 мм, однорідна. Правий яєчник розмірами 41Х20 мм, містить кістозне включення округлої форми з чітким розміром 19Х14 мм, вміст рідинний неоднорідний персистенція фолікула; лівий яєчник розмірами 37х18, дрібнофолікулярної структури. Маткові труби в місцях візуалізації не потовщені. Вільна рідина за маткою не візуалізується. Скажіть, і нормальні це результати?
Мені сказали, що коли підуть місячні, то кіста вийде і це не є ненебезпечно, що нічого страшного немає. Скажіть, будь ласка, ви, чи це погано, і як це може вплинути на мою подальшу вагітність? Ми з чоловіком дуже хочемо дитинку, і в нас ніяк не виходить, скажіть, чи може бути це за того, що в мене ця кіста, але раніше таких затримок не було, чи можливо це щось у чоловіка і йому також потрібно сходити до лікаря? Підскажіть, будь ласка, що можна попити, щоб завагітніти, може є якись табл. для цього. Буду вам дуже вдячна за відповідь. Дякую.
відповідь лікаря
Добрий день, Юлія. Згідно данних УЗД у вас виявленно фолікулярну кісту, яка виникла через гормональні порушення. Вона відноситься до функціональних кіст і може зникнути самостійно або після гормональної корекції. Що стосується вагітності, то для визначення причини непліддя, потрібно додаткове обстеження стану вашої репродуктивної системи(УЗД, гормональна панель) та репродуктивної системи вашого чоловіка(спермограма). Зверніться на індивідуальну консультацію до свого лікаря або до лікарів нашого центру разом з чоловіком. Візьміть з собою результати попередніх обстежень.
консультує
Мартинюк Валерія Леонідівна
Мартинюк Валерія Леонідівна

Лікар акушер-гінеколог, лікар-УЗД.

В 2003 році закінчила Запорізький національний медичний університет за спеціальностю “Лікувальна справа”.

З 2003 до 2006 р. - інтернатура за спеціальністю “Акушерство та гінекологія”.

У 2009 році - сертифікат лікаря ультразвукової діагностики.

Проходила навчання та підвищення кваліфікації при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика