Гінекологія та акушерство
ВІДПОВІДІ: Гінекологія та акушерство
Тетяна
24.09.2012
Добрий вечір. В серпні мене почали мучити білувато-сирні виділення з піхви. Мазок на флору виявив candina, лейкоцити місцями на все поле зору. У вересні здала ПЦР: виявлено гарднерелу і уреоплазму, бакпосів на мкрофлору (урогенітальну) - лактобактерії 10 в 5 КОЕ/мл.
повторний мазок на флору - лейкоцитоз, "ключових клітин", які зустрічаються при гарднерелі небуло, так як і кандіди.
Питання: починати лікувати уреоплазму? Здати посів на чутливість до уреоплазми? Чи є гарднерела (довіряти Сінево чи власному оку, оскільки працюю лікарем-лаборантом)? Варто її лікувати? Чи лікувати молочницю, якщо зараз нічого не турбує і в мазках її немає?
відповідь лікаря
Добрий вечір, Тетяна. Почнемо з того, що ми допомагаємо (лікуємо) не папірцям, а людям (пацієнтам), виходячи з їх скарг, клініки, картини на кольпоскопії, тощо. Тому, якщо вас нічого не турбує; на кольпоскопії спеціаліст скаже, що ви здорова, то й нічого не потрібно приймати. Стосовно мікрофлори, то в піхві у здорових жінок живе близько 50-ти видів мікроорганізмів, рівновага може бути порушена від найрізноманітніших причин. Ваші дії слідуючі: зверніться на кольпоскопію, де спеціаліст і спрямує ваші подальші дії (обстеження, лікуваня, тощо).
консультує
Мартинюк Валерія Леонідівна
Мартинюк Валерія Леонідівна

Лікар акушер-гінеколог, лікар-УЗД.

В 2003 році закінчила Запорізький національний медичний університет за спеціальностю “Лікувальна справа”.

З 2003 до 2006 р. - інтернатура за спеціальністю “Акушерство та гінекологія”.

У 2009 році - сертифікат лікаря ультразвукової діагностики.

Проходила навчання та підвищення кваліфікації при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика