Гінекологія та акушерство
ВІДПОВІДІ: Гінекологія та акушерство
Марина
21.06.2012
Добрий день. Я, 7 років тому зробила аборт, і після того не вагітнію. Пройшла вже всі можливі і неможливі обстеження, у декількох лікарів, усі кажуть, що все добре а вагітності немає. Я в 2008 році робила гістеросальпінгографію, результат: одна труба прохідна, інша частково прохідна, і ось про що, я задумалась: чи можуть труби за ці роки стати непрохідними? І підскажіть, будь-ласка, де в м.Кам-Под. найкраще пройти провірку труб, і чи є інший метод обстеження труб, менш болісніший. І ще скажіть, будь-ласка, свою думку що-до моєї проблеми Дякую.         
відповідь лікаря
Добрий день, Марина. На жаль, ви не користуєтесь рекомендаціями всесвітньї організації охорони здоров'я (ВООЗ), провідних европейських, всесвітніх та українських асоціацій по лікуваню непліддя (ESHRE, ASRM, УАРМ), які давно створили алгоритм дій у вашому випадку:  "слід негайно приступати до обстеження і лікування пацієнтів в наступних випадках:

1.За відсутності вагітності протягом 12 місяців активного статевого життя без контрацепції у пацієнток до 35 років і протягом 6 місяців у пацієнток після 35 років, або при віці чоловіка старше 40 років;
2.Ще до закінчення вищезгаданих термінів за наявності чинників, які знижують фертильність. До цих чинників відносяться:
трубні вагітності в анамнезі із залученням обох маткових труб або однієї маткової труби у поєднанні із запальними захворюваннями органів малого тазу;
резекція яєчників;
інші операції на органах малого тазу або черевної порожнини !!! (у вашому випадку - це аборт!)
аменорея;
випадки, коли оваріальний резерв знаходиться у стані, близькому до виснаження ( у віці після 40 років, після променевого лікування або хіміотерапії у молодих жінок та ін.).

Після встановлення діагнозу безпліддя період обстеження, консервативного і оперативного лікування без використання методик допоміжних репродуктивних технологій не повинен перевищувати двох років у пацієнток до 35 років і 1 року у пацієнток після 35 років."

Тобто, ви 6 років тому повинні були пройти,  або гістеросальпінгографію (дешевий метод, який не використовують за кордоном, там це вже історія), або найоптимальніше - це "золотий стандарт"-гістеро-та-лапароскопічне обстеження. Під час гістеро-та-лапароскопічного обстеження (вводиться під наркозом оптична апаратура в черевну порожнину та в матку) достовірно взнають і стан прохідності маткових труб і стан ендометію, беруть біопсію ендометрію (відповідно, достовірно знають, чи він готовий прийняти ембріон).
Після отриманої інформації складають план дій і якщо за 1-2 роки не наступає вагітність, то користуються репродуктивними технологіями.
Це означає, що в 2009 році маткові труби вже могли бути непрохідними (1.Тому що гістеросальпінгографія не дуже точний метод; 2. Сама контрастна речовина досить агресивна і може провокувати появу нових злук).
Що робити сьогодні? Без сумніву гістеро-та-лапароскопічне обстеження. Найближче з достойних місць - це центр лікування непліддя в м.Чернівці.
консультує
Мартинюк Валерія Леонідівна
Мартинюк Валерія Леонідівна

Лікар акушер-гінеколог, лікар-УЗД.

В 2003 році закінчила Запорізький національний медичний університет за спеціальностю “Лікувальна справа”.

З 2003 до 2006 р. - інтернатура за спеціальністю “Акушерство та гінекологія”.

У 2009 році - сертифікат лікаря ультразвукової діагностики.

Проходила навчання та підвищення кваліфікації при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика