Гінекологія та акушерство
ВІДПОВІДІ: Гінекологія та акушерство
Анна
08.06.2012
Добрий день! В мене 28 тиждень вагітності. При огляді, лікарю не сподобалася шийка матки. Мене направили на УЗД. На УЗД було встановлено: довжина шийки матки 33мм, цервікальний канал не розширений, вічко сформоване. Після цього лікар поствила діагноз: загроза передчасних пологів і призначила лікування (таблетки фенігідин, уколи дексаметазон і акушерський пісарій). Скажіть, будь ласка, чи дійсно в мене загроза і чи правильно призначено лікування? Дякую за відповідь.         
відповідь лікаря
Добрий день, Анна. Виступати в ролі оцінювача не завжди коректно, але ж ви не просто так задаєте запитання, швидше за все ви вже читали, що загроза передчасних пологів по УЗД виставляється тоді, коли є структурні зміни шийки матки (довжина менша з-ьох см і т.д.). Згідно вашого заключення УЗД таких ознак не має. Відповідно, я не маю даних (логічних міркувань вашого лікаря я не знаю також) на чому грунтується діагноз про загрозу передчасних пологів. Стосовно препаратів (ніфідепін (фенігідин) - токолітик та дексаметазон для профілактики синдрому дихальних розладів у плода), то вони призначені відповідно українського та міжнародних протоколів, щодо лікування загрози передчасних пологів.
Висновок. Якщо є якісь невідомі мені чинники, що дозволяють виставити діагноз загрози передчасних пологів, то два вищеприведених препарата необхідно приймати. Інакше: не має загрози - не має лікування.
консультує
Мартинюк Валерія Леонідівна
Мартинюк Валерія Леонідівна

Лікар акушер-гінеколог, лікар-УЗД.

В 2003 році закінчила Запорізький національний медичний університет за спеціальностю “Лікувальна справа”.

З 2003 до 2006 р. - інтернатура за спеціальністю “Акушерство та гінекологія”.

У 2009 році - сертифікат лікаря ультразвукової діагностики.

Проходила навчання та підвищення кваліфікації при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика