Запитати лікаря

Цікаве

Пробіотики йдуть на зміну антибіотикам?

У пошуках вирішення кризи антибіотиків, коли все більше мікроорганізмів виявляють стійкість до них, вчені прийшли до рішення, що порятунком стануть пробіотики.

Пробіотики вже давно призначають для зміцнення імунітету і здорового травлення. Але недавнє дослідження показало, що пробіотики ще більш корисніші, ніж вважалося раніше.

Вчені вважають, що в ряді випадків лікування пробіотиками, яке широко використовується в наші дні, і призвело до нинішньої фармацевтичної кризи.

В ході ряду експериментів на мишах вчені встановили, що лікування антибіотиками може призвести до втрати як шкідливої, так і корисної мікрофлори, тим самим послаблюючи організм, що веде за собою появу цілої низки інших захворювань. Використання ж пробіотиків допомагає організму «перехворіти» і перемогти захворювання своїми силами за рахунок зміцнення власного вродженого імунітету.

Виявилося, що вживання їжі, що містить пробіотики, впливає на зміцнення імунітету. Таким чином, використання пробіотиків, які відкрив ще професор Мечников, зараз отримує «друге дихання» в медицині.

Дослідники встановили, що профілактичний прийом пробіотиків - панацея від багатьох хвороб, так як допомагає розмноженню корисної мікрофлори в організмі, яка самою природою призначена для вирішення всіх проблем організму.

Сьогодні американські лікарі в ряді випадків захворювань і в ході післяопераційного відновлення замінюють стандартне лікування антибіотиками на прийом пробіотиків. В першу чергу, це стосується періоду реабілітації після операцій, що не відносяться до кишечнику. Наприклад, після операції на коліні буде більш оптимальним призначення пробіотиків замість антибіотиків.

Лікарі нагадують, що найбільш багатими на пробіотики є вегетаріанські продукти: натуральний йогурт, квашена капуста та інші маринади, м'які сири, ацидофільне молоко, кефір. Для нормального харчування і розмноження пробіотичних бактерій треба разом з ними вживати «пребіотичні» продукти: банани, вівсянку, мед, бобові, спаржу, кленовий сироп, топінамбур. Якщо урізноманітнити свій раціон вегетаріанською їжею, то зі здоров'ям все буде в порядку, так як захисні сили організму зможуть ефективно справлятися з хворобами! 

Обговорення:


приховати