Запитати лікаря

Цікаве

Яким буває дерматит?

Дерматитом прийнято називати загальне захворювання шкіри, яке супроводжується такими симптомами, як почервоніння, лущення та свербіж. Але, незважаючи на схожість проявів, причини дерматиту можуть бути різними, а значить і методи лікування варіюються.

Фотоалергічні дерматит

Реакція в шкірі виникає після поразки її певними хімічними сполуками і впливу на неї ультрафіолетових променів. Під впливом ультрафіолетових променів властивості такої речовини (наприклад, сік деяких рослин) змінюються і вона стає алергеном.

Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит розвивається ще в дитинстві, тому у дорослих це захворювання є своєрідним «відлунням дитинства». При атопічному дерматиті ураження шкіри проявляються у вигляді алергічних реакцій, тригери яких можуть бути самими різними. Діти найчастіше страждають від харчових алергенів, а у дорослих причиною атопічного дерматиту, як правило, стають алергени грибкової природи і мікроскопічні кліщі домашнього пилу.

Себорейний дерматит

При цьому виді дерматиту уражаються ділянки шкіри з сальними залозами. Ця форма дерматиту розвивається при збільшенні популяції дріжджоподібних мікроскопічних грибів роду Malassezia. У нормі зростання цих грибків стримується імунною системою, але іноді їх популяція на шкірі обличчя і голови може збільшуватися.

У процесі життєдіяльності такі грибки використовують шкірне сало для зростання і розвитку, а ненасичені жирні кислоти, що виділяються ними, можуть викликати запалення і лущення шкіри. В області сальних залоз запалені ділянки стають надмірно чутливими до деяких компонентів шкірного сала, що підсилює запалення ще більше. 

Обговорення:


приховати