Запитати лікаря

Цікаве

7 міфів про менінгіт

Останнім часом все частіше доводиться чути про наростаючу кількість хворих на менінгіт. Всі знають, що це досить серйозне захворювання, але мало хто може пояснити, як воно з'являється і чим небезпечне.

Міф №1. Від менінгіту врятує щеплення

Поширена думка, що проти будь-якої інфекції можна вакцинуватися. На жаль, цього не можна сказати про менінгіт. Хоча існують щеплення від хвороб, які можуть викликати менінгіт. Роблять їх, в основному, в дитинстві. Це щеплення від гемофільної палички, вакцина від менінгококу, щеплення проти кору, краснухи та епідпаротиту, вакцина від вітрянки.

Але навіть вакцинація проти цих інфекцій не дає повної гарантії захисту від менінгіту, який може розвинутися від будь-якого агресивного збудника. Але і марною назвати вакцинацію не можна, так як вона все-таки знижує ризики.

Міф №2. Імунна система захистить від менінгіту

Сильний імунітет - завжди прекрасно. Але і він не може 100% захистити від менінгіту. Навіть самий міцний імунітет може не витримати натиску агресивного збудника.

Міф №3. Менінгіт загрожує тим, хто ходить без шапки.

Нерідко батьки лякають дітей, що якщо ходити без шапки, можна підхопити менінгіт. Це абсолютно безпідставний міф. Переохолодження та запалення оболонок головного мозку ніяк не пов'язані між собою. Менінгіт викликає вірус. Найчастіше захворювання є ускладненням грипу або герпесу, кору, паротиту.

Є також імовірність захворіти на менінгіт, спровокований бактеріями. Найпоширенішими збудниками є менінгококи, які викликають запальний процес в оболонках головного мозку. Також небезпечні пневмококи, гемофільна паличка, паличка Коха та інші. Причиною розвитку менінгіту можуть також бути грибки, паразити і найпростіші. Найбільш поширений шлях передачі - повітряно-крапельний. Хоча переохолодження може привести до зниження імунітету і проникнення різних збудників інших захворювань.

Міф №4. Менінгіт - дитяча хвороба

Дійсно, діти більше схильні до захворювання через не сформований імунітету. Але і дорослі, особливо зі слабким імунітетом, також можуть захворіти.

Міф №5. Постійний головний біль - ознака менінгіту

Звичайно, головний біль переслідує хворих на менінгіт, але це далеко не єдина ознака хвороби. Також можна простежити наступні симптоми: різке підвищення температури тіла, часта блювота, напруженість потиличних м'язів і неможливість торкнутися підборіддям грудей, млявість, світлобоязнь, порушення свідомості.

Головний біль при менінгіті поширюється на всю голову, біль виражений, розпирає. Будь-яке зволікання звернення за медичною допомогою може призвести до тяжких ускладнень і навіть летального результату.

Міф №6. Перенесений менінгіт викликає інвалідність

Дійсно, менінгіт може призвести до тяжких ускладнень, таких як глухота, порушення розумового розвитку. Але такі випадки є дуже рідкісними. У більшості випадків медицина справляється з запаленням без серйозних наслідків для хворого.

Міф №7. Менінгіт не виліковний

Дане твердження в корені невірно. Звичайно, впоратися з таким непростим захворюванням буває складно, особливо в разі вірусного менінгіту. Але на сьогоднішній день існує багато методик, здатних вилікувати хворого: наприклад, імуномоделятори, противірусні ліки, гормональні засоби для придушення запального процесу та ін. А бактеріальний менінгіт лікується за допомогою антибіотиків. 

Обговорення:


приховати