Запитати лікаря

Цікаве

Як не заразитися грипом, якщо в родині епідемія?

У сезон застуд і грипу важко уникнути зараження, якщо хворий партнер або член сім'ї. Що потрібно зробити, щоб зменшити ймовірність зараження?

Деякі намагаються по можливості не контактувати, розходяться по різних кімнатах, сплять окремо, не доторкаються до одних і тих же об'єктів. Лікарі вважають, що головним ключем до запобігання хвороби є миття рук.

За словами фахівців, сон в одному ліжку дійсно збільшує шанси заразитися застудою або грипом від чоловіка чи жінки, але не факт, що це допоможе. Скоротити кількість мікробів можна також шляхом регулярного очищення поверхонь, до яких найчастіше доторкаються домочадці.

Крім того, джерелами бактерій можуть бути чашки і стакани для зберігання зубних щіток у ванній. Тому про це необхідно окремо подбати.

Щоб знизити ймовірність зараження, важливо пам'ятати про «респіраторний етикет». Якщо хворі ви, кашляєте або чхаєте, краще зробити це в зігнутий лікоть, а не в руку або кулак. І звичайно, хворому краще ізолювати себе від інших членів сім'ї або хоча б спробувати триматися подалі під час хвороби. Помічено, що сім'ї піддаються впливу мікробів в один і той же час, тому побутові інфекції накладаються одні на одні і члени сім'ї хворіють по колу.

Отже, які заходи вжити, щоб грип не вразив вас, якщо хворий хтось в родині?

  • Намагайтеся не контактувати з хворим хоча б під час піку хвороби.

  • Як можна частіше мийте руки.

  • Робіть вологе прибирання в квартирі, приділяючи особливу увагу предметам, до котрих торкається хворий: ручки дверей, холодильника, шаф, тумбочок, стакани для зубних щіток.

  • Провітрюйте приміщення мінімум два рази на день.

  • Не забувайте правильно харчуватися. Відмовтеся від шкідливих продуктів і алкоголю, які послаблюють імунітет, включіть в раціон фрукти, овочі і зелень.

  • Пийте більше води.

  • І, звичайно ж, допоможуть захиститися від застуди та грипу зарядка і спорт. 

Обговорення:


приховати