Запитати лікаря

Цікаве

Як не набрати вагу взимку?

Зима - час, коли природа вимагає відпочинку. Не виняток і людський організм. Саме взимку нам частіше хочеться лежати в обнімку з ковдрою і дивитися улюблені серіали. А ще приємніше при цьому обкластися смакотою. Однак, чим це загрожує вашому тілу, особливо тим з вас, хто схильний до ожиріння? З втратою активності взимку у багатьох починається стрімкий набір ваги. Як цьому запобігти?

1. Більше руху

У холодну пору року досить складно змусити себе проявляти активність. Але треба! Женіть лінь геть, і це найголовніша порада для тих, хто не хоче набрати вагу за зиму. Рух включає в себе все, що завгодно, лише б не лежати і не сидіти годинами на проліт: прогулянки, танці, фітнес. Навіть два-три заняття на тиждень допоможуть залишатися у формі. А якщо прихопити з собою друга або подругу, ефект буде ще більш видимий.

2. Контрастний душ

Доведено, що контрастний душ може зігріти шкіру і спалити зайві калорії. Це ефективний засіб, що стимулює обмін речовин, що необхідно взимку для попередження зайвої ваги. Крім того, контрастний душ допомагає омолодити шкіру, поліпшити роботу серця, зміцнити нервову систему і зарядити організм енергією. Це як раз те, що необхідно, коли потрібно більше рухатися!

3. Здоровий сон

Ось таке цікаве протиріччя. Взимку треба якісно спати! Ідеальний час укладатися в ліжко - з 23:00 до опівночі. Це дозволяє виспатися і зібрати необхідну енергію для життєдіяльності. Разом із заняттями спортом організм буде спалювати уві сні зайві калорії, не дозволяючи набирати вагу взимку. В цей же час в організмі активно відбувається процес регенерації шкіри.

4. Правильне харчування

Саме від цього залежить, чи наберете ви зайву вагу взимку. Обов'язковий сніданок, так як він дарує необхідну енергію. В обід оптимальні супи, куряче м'ясо, овочі. Урізноманітнити раціон можна включенням всіх необхідних компонентів - білків, жирів, вуглеводів. Особливо важливі останні. Без вуглеводів настрій буде занепадницьким, а також не буде ні сил, ні працездатності, ні енергії.

І забудьте про шкідливі солодощі! Готові печива, тістечка, торти і цукерки замініть фруктами, горіхами, гірким шоколадом, натуральним какао, медом.

5. Користуйтеся аромамаслами

Ароматичні масла здатні підвищити імунітет, підвищити апетит і поліпшити настрій, що допоможе не набрати зайву вагу взимку. 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
25 травня — через 6 днів Красний Михайло Романович Кандитат медичних наук лікар-ендокринолог
Відвідати
01 червня — через 14 днів Хома Тая Олександрівна дитячий лікар-невролог
Відвідати