Запитати лікаря

Цікаве

Чому не йде сухий кашель?

Кашель - це симптом, що супроводжує більше 50 захворювань, рефлекс, що спрацьовує на подразники алергічної, вірусної, бактеріальної або іншої природи. При кашлі ми всього-на-всього намагаємося очистити дихальні шляхи, тому кашель - це не самостійна хвороба.

Причини сухого кашлю

Сухий кашель є супутником запальних захворювань верхніх дихальних шляхів. При лікуванні грипу або ГРВІ він, як правило, переходить у мокрий і пропадає, як тільки мокротиння відходять.

Що робити, якщо сухий кашель не проходить навіть після одужання?

Тривалий сухий кашель може бути викликаний ускладненням ГРВІ або розвитком вторинної інфекції. До потенційно небезпечних захворювань належать трахеїт, фарингіт, бронхіт і пневмонія.

Але не тільки перераховані захворювання можуть впливати на дихальні шляхи, а також навколишнє оточення і шкідливі звички: сухе повітря в приміщенні, використання кондиціонера, куріння і неправильне харчування.

Часто в тривалому кашлі винен сам хворий, безвідповідальний до свого здоров'я. Не до кінця вилікувана застуда, самолікування, безконтрольний прийом відхаркувальних препаратів - все це не обіцяє нічого позитивного в подальшому.

До речі, причиною сухого тривалого кашлю може бути і синусит, коли вміст носа по задній стінці може потрапляти в горло, чутливі рецептори дратуються, викликаючи напад сильного кашлю.

Відомий і специфічний вид бронхіальної астми, при якому відсутні інші ознаки хвороби. Немає ні характерного свистячого дихання, ні задухи, ні задишки, але сухий кашель буде докучати постійно, а звичайне симптоматичне лікування не принесе бажаних результатів.

До незвичайних причин сухого кашлю відноситься порушення кислотності шлункового соку. При її підвищенні шлунковий сік потрапляє в стравохід і подразнює кашлеві рецептори.

Кашель може супроводжувати серцеву недостатність, коли кров застоюється в легенях, а серцева астма провокує кашель (особливо в лежачому положенні).

Якщо сухий кашель не залишає вас більше тижня після перенесеного грипу або ГРВІ, не відкладайте візит до лікаря. В першу чергу, зверніться до терапевта. Проаналізувавши симптоми і провівши огляд, він направить вас до отоларинголога, пульманолога, кардіолога, невролога або гастроентеролога, в залежності від результатів огляду. А ось самостійно лікувати сухий кашель досить небезпечно, так як можна пропустити пневмонію і викликати розвиток небезпечної патології. 

Обговорення:


приховати