Запитати лікаря

Цікаве

5 звичок для здоров'я серця

Щоб серце довгі роки залишалося здоровим і не підводило, необхідно виробити п'ять простих звичок, кажуть шведські вчені.

1. Вживати натуральні продукти

Фахівці стверджують, що раціон харчування повинен складатися з продуктів, що не піддаються термічній обробці або вона допускається по мінімуму. До таких продуктів, безумовно, відносяться, зелень, овочі, фрукти, бобові. Їх вживання максимально забезпечує організм тими речовинами, які сприятливо впливають на судини і артерії, покращуючи їх прохідність за рахунок зниження холестеринових скупчень.

2. Контроль над вживанням алкоголю

Наукові дані показують, що після настання 40 років вживання 350 г в тиждень чистого алкоголю скорочує тривалість життя на 1-2 роки за рахунок виникаючих патологій серця.

3. Слідкуйте за обсягом талії

Як кажуть дієтологи, існує тісний зв'язок між обсягом талії і ризиком розвитку гіпертонії, ішемічної хвороби серця. У жінок нормальною вважається талія обсягом до 90 см, у чоловіків - до 100 см. Якщо ж величина талії перевершує ці показники всього на 10 см, то ризик виникнення проблем з серцем різко зростає.

4. Живіть у русі

Ходьба пішки, танці, велопрогулянки, плавання - чим більше аеробних навантажень, тим корисніше для серця. Наукові дослідження показали, що найбільше до ризику проблем із серцем схильні люди, які ведуть малорухливий спосіб життя. Причому не важливо, худі вони або повні.

5. Відмова від куріння

«Зав'язавши» з сигаретами, ви досягнете поліпшення здоров'я не тільки серця. Нікотин шкідливий ще й для клітин головного мозку, які починають піддаватися атакам з боку білих кров'яних тілець. 

Обговорення:


приховати