Запитати лікаря

Цікаве

Поширені помилки при лікуванні нежиті

Лікарі стверджують, що більшість з нас допускає грубі помилки в лікуванні нежиті, а тому часто ми не можемо швидко впоратися з цією напастю. На які ж помилки варто звернути увагу?

Тривале застосування судинозвужувальних засобів

Лікарі підкреслюють, що максимально допустимий термін застосування таких препаратів - 5 днів. При більш тривалому застосуванні імунна відповідь організму на інфекції знижується і судини перестають реагувати. Крім того, тривале застосування крапель в ніс може призвести до втрати нюху.

Не лікувати нежить взагалі

Багато хто вважає, що організм повинен сам справлятися з хворобою і немає потреби його напихати хімією. Але в такому випадку легко можуть виникнути ускладнення, може виникнути синусит, гайморит та інші хвороби носових пазух, які легко розповсюджуються на всі довколишні ЛОР-органи.

Застосування всіх відомих народних засобів

Напевно, багато хто з вас намагався закапувати ніс соком цибулі, дотримуючись порад «знавців». Але цибулевий сік може спалити слизову оболонку носової порожнини, знищивши в ній корисну мікрофлору, а також пошкодити головні рецептори нюху. Обережність слід виявляти і з ефірними маслами, багато з яких є алергенами.

Гріти ніс при нежиті

Зігрівання носових пазух веде до підвищення температури в цій області, що тільки сприяє розмноженню патогенних організмів і запаленню.

Промивання носа

Рідина, якою промивають ніс, може потрапляти в різні органи, поширюючи інфекцію. Крім того, сольові розчини вимивають з організму корисну мікрофлору. А надто часте промивання робить організм ще більш уразливим перед інфекціями.

Приймання антибіотиків

Ці препарати доречні лише в тому випадку, якщо нежить має бактеріальну природу, а в іншому випадку вони завдадуть шкоди організму. Прийом антибіотиків виробляє у організму стійке звикання, тому використовувати їх потрібно тільки в особливих випадках за призначенням лікаря.

Тканинні носові хустки

При гострому нежиті такі хустки перетворюються на справжній розсадник інфекцій. 

Обговорення:


приховати