Запитати лікаря

Цікаве

Обережно: краплі в ніс для дітей можуть бути небезпечні!

З настанням холодів лікарі помітили, як стаціонари поповнюються дітьми, постраждалими від передозування назальних крапель.

Коли у дитини нежить, батьки намагаються їй допомогти першим найбільш доступним засобом - краплями. Дійсно, краплі мають судинозвужувальну властивість, при ГРВІ вони допомагають зняти закладеність носа. Випускаються краплі в різних формах: з піпеткою або спреєм і, як правило, мають функцію дозування. У такому випадку, як можна передозувати препарат?

Найчастіше, в передозуванні краплями винні самі батьки. В першу чергу, коли не роблять різниці між «дорослими» краплями і спеціально призначеними для дітей. Також часто купують дешевші краплі, ніж ті, які виписав лікар.

Наступна помилка - використовувати краплі з флакона, який не має спеціальної піпетки, звідки препарат просто ллється.

Не рідко батьки перед використанням забувають прочитати інструкцію і капають «на око», не орієнтуючись на вік дитини і необхідне дозування. Буває, що і промахуються, не бачачи в цьому проблеми, коли замість однієї краплі виливається три.

Деякі самі старанні батьки замість трьох разів на день закопують ніс частіше. А буває взагалі, коли кожен член сім'ї вважає своїм обов'язком «полікувати» малюка, в результаті забезпечуючи йому передозування.

Звичайно, не можна виключити і випадковість, коли зовсім маленькі діти, слідуючи своїй цікавості, добираються до крапель і випивають їх. В такому випадку необхідно звертатися за медичною допомогою відразу, не чекаючи реакції організму «подивимося, що буде далі». А далі може бути що завгодно, в тому числі і кома.

Лікарі попереджають, що судинозвужувальні краплі - серйозні препарати, при підвищенні дозування вони знижують серцебиття.

Симптоми передозування крапель для носа: млявість, сонливість, загальмованість, холодний піт. Якщо закапавши ніс дитині, ви помітили щось подібне, викликайте швидку негайно. 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
25 травня — через 5 днів Красний Михайло Романович Кандитат медичних наук лікар-ендокринолог
Відвідати
01 червня — через 13 днів Хома Тая Олександрівна дитячий лікар-невролог
Відвідати