Запитати лікаря

Цікаве

Безпека вейпа для здоров'я виявилася міфом

З кожним роком кількість молодих людей, які захоплюються вейпом, стрімко зростає. На вулицях міст ми часто можемо спостерігати рухливу білу хмару, всередині якої з поважним виглядом форсить хлопець або дівчина. Та й не дивно, адже вейп-бари і клуби тепер відкривають на кожному розі.

Давно прийнята думка, що куріння електронних сигарет не шкодить здоров'ю, і навіть допомагає кинути палити сигарети з тютюну. Однак до протилежної думки дійшли експерти, заявивши, що куріння вейпа провокує розвиток раку порожнини рота. Тобто, електронні сигарети нітрохи не безпечніше звичайних.

Американські дослідники вивчили вплив на організм людини канцерогенів з різних типів тютюну - сигарет, сигар, кальянів, самокруток, вейпів, жувального тютюну і імітатора нікотину.

Аналіз показав, що найвища схильність до розвитку раку ротової порожнини відзначається у курців звичайних сигарет, але їх майже впритул наздогнали курці вейпів.

Чим небезпечний вейп? У процесі куріння електронних сигарет виробляються токсичні речовини, що формуються при спалюванні рідини на спіралі розжарювання. Дані речовини надають канцерогенну дію на слизову оболонку порожнини рота і стравоходу. Також фахівці стверджують, що куріння вейпів не допомагає позбутися від шкідливої ​​звички, а, навпаки, лише зміцнює її.

Що стосується інших видів куріння, то автори дослідження прийшли до висновку, що більшість людей, що вживають нікотин в будь-якій формі, окрім сигарет, отримують таку ж кількість канцерогенів, як і звичайні курці. Тому жоден із видів не є кращим - ризик розвитку раку ротової порожнини зрівнюється для всіх.


 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
25 травня — через 5 днів Красний Михайло Романович Кандитат медичних наук лікар-ендокринолог
Відвідати
01 червня — через 13 днів Хома Тая Олександрівна дитячий лікар-невролог
Відвідати