Запитати лікаря

Цікаве

Чи може лопнути сечовий міхур?

У дитинстві мами завжди говорять, що терпіти не можна, тому що може лопнути сечовий міхур. Чи так це насправді?

Частка правди в цьому залякуванні є. Якщо сильно хочеться в туалет, треба йти і не терпіти. Але лопнути сечовий міхур може з іншої причини: від удару, причому він зовсім не повинен бути переповненим для цього. Але інші неприємності з повним сечовим міхуром цілком можуть відбутися.

Інфекції

Сеча несе в собі всілякі «відходи» життєдіяльності організму - солі, кислоти, аміак, бактерії. І якщо вчасно від них не позбутися, то ці речовини почнуть накопичуватися на стінках сечового міхура і в будь-який момент можуть викликати запалення, наприклад, цистит.

Камені в нирках

Якщо у вас вже увійшло в звичку подовгу не ходити в туалет, в сечі накопичується велика кількість солей, які поступово випадають в осад і кристалізуються, а так як сечовий міхур своєчасно не звільняється, то новоутворення можуть по сечоводу потрапити в нирки.

Міхурово-сечовідний рефлюкс

Часто це захворювання загрожує тим, хто звик затримувати сечу. Спочатку сеча досягає сечоводів, а на пізніх стадіях розвитку хвороби проникає в нирки. Як результат, нирки страждають і перестають виконувати свою функцію.

Щоб запобігти всім цим неприємностям, необхідно навчитися слухати свій організм, не зловживати його здібностями до відновлення, так як з віком вони істотно слабшають. Завжди вчасно спорожняйте сечовий міхур, стежте за гігієною, а при виникненні болів звертайтеся до лікаря. 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
17 листопада — через 2 дні Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати
18 листопада — через 3 дні Красний Михайло Романович Кандитат медичних наук лікар-ендокринолог
Відвідати
27 листопада — через 12 днів Юзько Олександр Михайлович професор, академік української академії наук, президент української асоціації репродуктивної медицини, доктор медичних наук
Відвідати