Запитати лікаря

Цікаве

У чому відмінності між ГРЗ і ГРВІ?

Коли мова заходить про ці групи захворювань, люди мають на увазі звичайну застуду. Адже симптоматика у них дуже схожа: біль і першіння в горлі, часто присутній кашель, закладений ніс, підвищується температура тіла, відчуття слабкості, занепад сил. Проте, лікарі кажуть, що ГРЗ і ГРВІ - це різні речі, а тому і лікувати їх треба по-різному.

Головна відмінність в причинах захворювань. Так, ГРЗ - це взагалі всі гострі респіраторні захворювання. Будь-які види збудників хвороби потрапляють в організм людини через повітря і локалізуються в носоглотці і легенях.

Збудники респіраторних захворювань - це віруси, бактерії, спори грибів або найпростіші організми, такі як лямблії. Так як в цю групу об'єднані найрізноманітніші захворювання, то ГРЗ - це узагальнена група недуг дихальної системи, в той час як ГРВІ є конкретним діагнозом.

ГРВІ - гостра респіраторна вірусна інфекція. Цю групу захворювань викликає конкретний вірус. Діагноз лікар частіше ставить, коли вже точно знає, що збудником став той чи інший вірус. Діагноз «ГРЗ» ставиться в тому випадку, коли картина стану хворого явно вказує на респіраторний характер захворювання, але першопричина ще не ясна.

Є різниця в способах лікування. Після попередньої постановки діагнозу ГРЗ лікар зазвичай направляє здати аналізи, завдяки чому і встановлюється конкретний діагноз, визначаються самі збудники, що викликали захворювання. Вірусні інфекції, як правило, вдається виявити в ході таких досліджень. Вони ж частіше і стають причинами епідемій. Віруси простіше інших збудників переносяться повітряно-крапельним шляхом, це самі заразні мікроскопічні організми, що паразитують на людських клітинах.

Найпопулярніший вірус, збудник ГРВІ, - вірус грипу. У нього існує маса різновидів, що не змінює суті захворювання. Грип може бути надзвичайно небезпечним, хоча ми і звикли до його періодичної появи в нашому житті. Ігнорувати його небезпечно, так як він викликає серйозні ускладнення при неправильному або незакінченому лікуванні.

Багато ГРВІ можна попередити шляхом вакцинації. Щеплення допомагають організму сформувати імунітет. У терапії ГРВІ використовуються противірусні препарати, прописати які повинен тільки фахівець.

При ГРЗ адекватність лікування залежить від причини захворювання. Тут застосовуються антибіотики, протипаразитні, противірусні та інші препарати. І навіть якщо вам здається, що симптоми цілком звичайні і ви легко впораєтеся самостійно з лікуванням, не варто нехтувати рекомендаціями лікаря, адже нашкодити собі можна дуже легко. 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
25 травня — через 5 днів Красний Михайло Романович Кандитат медичних наук лікар-ендокринолог
Відвідати
01 червня — через 13 днів Хома Тая Олександрівна дитячий лікар-невролог
Відвідати