Запитати лікаря

Цікаве

Стрес заважає завагітніти!

Такий висновок нового дослідження бостонських вчених.

Про негативний вплив стресу на здоров'я людини лікарі говорять уже багато десятиліть.

Вчені попереджають, що стрес, пов'язаний з роботою і сімейними зобов'язаннями, може значно ускладнити настання вагітності.

Вивчивши стан здоров'я майже 5000 жінок, що намагаються зачати дитину, вчені встановили, що ті з них, які зазнали високі рівні стресу, мали на 25% менше шансів завагітніти.

Це ще раз говорить про те, що жінки, які збираються стати мамами, повинні намагатися досягти здорового балансу між роботою та особистим життям.

Більш ранні дослідження показали, що підвищені рівні гормону кортизолу, що виробляється під час стресу, запобігають овуляції у жінок, що унеможливлює зачаття. Регулярний стрес на роботі піддає жінок найбільшому ризику. У той же час прості методи лікування, такі як когнітивна поведінкова терапія, можуть знизити вплив стресу на організм і підвищити шанси на успішне зачаття.

В ході досліджень були розглянуті 4769 жінок у віці від 21 до 45 років і 1272 чоловіки від 21 років і старше. Ніхто з учасників не мав історії безпліддя. Спеціальний тест з питаннями про реакцію на різні життєві обставини оцінював психологічне благополуччя досліджуваних. Отримані результати показали, що пари мали на 25% менше шансів зачати дитину, якщо жінки знаходилися в регулярному стресі. В чоловіків вплив стресу надавав менш виражений вплив на шанси партнерки завагітніти. 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
25 травня — через 5 днів Красний Михайло Романович Кандитат медичних наук лікар-ендокринолог
Відвідати
01 червня — через 13 днів Хома Тая Олександрівна дитячий лікар-невролог
Відвідати