Запитати лікаря

Цікаве

Вчені знайшли молекулу, яка продовжує молодість

Протягом багатьох століть людина шукає секрет молодості. Як зупинити старіння і продовжити життя? Це питання і сьогодні турбує людство. Наука пропонує деякі способи омолодження, наприклад, такі, як криогенні технології. Однак дослідники знайшли метод простіший, ним виявився певний тип мікроорганізмів. Не так давно вчені з Медичної школи Еморі виявили молекулу, яка допоможе успішно боротися з наслідками старіння.

Індол, молекула, яку продукують коменсальні бактерії, скасовує ефекти старіння і покращує здоров'я гризунів, плодових мушок і деяких видів хробаків.

Після того як вчені блокували синтез молекул індолу в їх організмі, то помітили, що тварини більше не демонстрували звичні «антивікові ефекти». Хоча індоли не продовжували життя тварин, але дозволяли їм довше залишатися молодими.

Ми звикли, що здоров'я тісно пов'язане з тривалістю життя, але це дещо різні речі. Тому наука ще ставить перед собою завдання дізнатися, як здоров'я залежить від віку.

Як показали експерименти, індоли здатні запобігати загальним, властивим всім живим організмам, ознакам старіння: втраті вазі і обмеженому діапазону рухів. У зв'язку з цим вчені очікують, що молекула спрацює і в організмі людини. 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
25 травня — через 6 днів Красний Михайло Романович Кандитат медичних наук лікар-ендокринолог
Відвідати
01 червня — через 14 днів Хома Тая Олександрівна дитячий лікар-невролог
Відвідати