Запитати лікаря

Цікаве

Чи є користь від вітамінів у таблетках?

Вітаміни в капсулах і таблетках для багатьох людей складають основу здорового способу життя. Однак вчені поспішають розчарувати, стверджуючи, що вітаміни і мінерали в такій формі найчастіше не приносять користі.

Численні дослідження вчених показали, що більшість популярних вітамінно-мінеральних комплексів, в тому числі і вітаміни С, D і кальцій, не підтримують здоров'я людей.

Група фахівців, розглянувши вітаміни А, В1, В2, В3 (ніацин), В6, В9 (фолієва кислота), С, D і Е, прийшла до висновку, що ніякої користі для здоров'я людини вони не несуть. Також критиці піддався і прийом добавок, що містять каротин, кальцій, залізо, цинк, магній і селен.

Нові дослідження, проведені в період з 2012 по 2017 роки, не знайшли доказів того, що вітаміни рятують від серцево-судинних захворювань, інфаркту, інсульту або ранньої смерті.

Вчені були самі здивовані, виявивши настільки мало позитивного ефекту від прийому найпопулярніших вітамінних добавок. Якщо ви вирішили використовувати полівітаміни, вітамін D, кальцій або вітамін С, це не принесе вам шкоди, але і користі ваш організм отримає мінімум.

У той же час аналіз показав, що деякі вітаміни корисніші, ніж інші. Так, цинк ефективний для скорочення симптомів застуди. Вітамін D визнали необхідним в наслідок високого ризику його дефіциту. А вітаміни групи В при регулярному вживанні можуть все ж знизити ризик серцево-судинних захворювань та інсульту. 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
17 листопада — через 2 дні Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати
18 листопада — через 3 дні Красний Михайло Романович Кандитат медичних наук лікар-ендокринолог
Відвідати
27 листопада — через 12 днів Юзько Олександр Михайлович професор, академік української академії наук, президент української асоціації репродуктивної медицини, доктор медичних наук
Відвідати