Запитати лікаря

Цікаве

7 симптомів апендициту, які не можна ігнорувати

Оскільки симптоми апендициту схожі з розладом травлення, при перших ознаках важливо якомога швидше звернутися за допомогою до лікаря, щоб уникнути перитоніту.

Апендикс - маленький орган в формі трубки, прикріплений до товстій кишки. Знаходиться він в нижній правій частині живота, а призначення його до цих пір невідомо.

Запалення апендициту трапляється, коли що-небудь блокує цей невеликий мішечок так, що підвищується тиск і перешкоджає потоку крові.

Якщо вчасно не звернутися за медичною допомогою, то запалення апендициту може бути небезпечним для життя, так як орган може лопнути, а інфекція пошириться по всьому тілу.

Але, частіше за все, лікарі своєчасно приходять на допомогу і за допомогою операції знижують ризик ускладнень.

Найчастіше апендицит виникає у людей у ​​віці від 10 до 30 років, але може статися практично в будь-якому віці. Хоча у дітей молодших 2 років він рідко трапляється.

Головний симптом апендициту - біль в животі. Але з часом можуть з'явитися й інші симптоми, які вказують на захворювання. Рання діагностика дуже важлива для уникнення серйозних проблем.

1. Різкий біль

Цей тип болю, як правило, виникає в нижній правій частині живота, і часто змінює інтенсивність.

Але в багатьох випадках перший біль відчувається в області пупка і навіть в нижній частині спини.

Біль, найчастіше, посилюється під час руху ногами або черевної порожнини (наприклад, під час чхання або кашлю).

2. Лихоманка і озноб

Часто симптоми апендициту подібні інфекції шлунка. Крім болю, може також спостерігатися підвищення температури тіла, озноб і тремтіння.

Поєднання різких перепадів температури і різкого болю в животі повинні насторожити і стати приводом звернення до лікаря якомога швидше. Це допоможе уникнути перитоніту - запалення внутрішньої оболонки черевної стінки.

При цьому більшість випадків супроводжуються помірною лихоманкою і температурою тіла близько 38 С.

3. Нудота, блювота, втрата апетиту

При розвитку апендициту ці три симптоми, як правило, приходять одночасно. Вони з'являються в 90% випадків після появи різкого болю в животі.

4. Запор або пронос

Обидва симптому є загальними у хворих з апендицитом. Звичайно, вони можуть не означати нічого серйозного, але якщо йдуть разом з іншими симптомами, то краще звернутися до лікаря.

5. Гази і запалення

Багато продуктів, які ми вживаємо, можуть викликати накопичення газів і запалення. Але якщо обидва симптоми з'являються без видимих ​​причин, краще звернути на них увагу.

6. Втрата апетиту

Якщо людина зазвичай нормально їсть і раптово не відчуває голоду протягом тривалого часу, варто звернутися до лікаря.

Багато захворювань можуть привести до зниження апетиту, в тому числі і апендицит.

7. Роздратування очеревини

Симптом виникає, якщо натиснути на нижню праву частину живота, де сконцентрований біль, а потім різко відпустити. Важливо уникати занадто сильного натискання на цю область, так як це може викликати ускладнення в апендициті.

Якщо ви припускаєте, що у вас апендицит, на що вказують симптоми, необхідно негайно звернутися до лікаря. Він проведе обстеження і поставить діагноз. 

Обговорення:


приховати