Запитати лікаря

Цікаве

Користь лактобактерій для дітей

В наші дні не так просто знайти дитину з досконалою імунною системою. Причина в тому, що на етапі формування імунітет часто може давати збої.

Також існує цілий ряд інших факторів, що негативно впливають на імунітет: недоношеність, штучне вигодовування, антибіотикотерапія, дефіциту вітамінів (особливо C, A, D).

Вносять вою лепту також часті запори і проноси, харчові алергії, екземи. Численні вчені дослідження довели, що більшість чинників зниження імунної функції в тій чи іншій мірі пов'язані з функціями кишечника.

Цьому знайшли як мінімум одне логічне пояснення: лімфоїдна тканина, асоційована з кишечником, становить не менше 70% імунної системи, а значить і часті порушення в роботі кишечника у дітей неминуче позначаються на їхньому імунітеті.

Вчені також встановили зв'язок між станом мікрофлори кишечника та імунітетом.

Це викликає питання нормалізації балансу кишкової мікрофлори, якій можна домогтися за допомогою прийому пробіотичних добавок або продуктів, що містять культури лактобактерій (молочнокислі організми).

Правильний вибір пробіотика для дитини гарантує збільшення опірності організму інфекціям, зменшує схильність до розвитку алергії, забезпечує зменшення алергізації. Такі властивості притаманні лактобактеріям. Хоча позитивні властивості на кишковий імунітет надають й інші мікроорганізми - біфідобактріі.

Проконсультруйтесь з педіатром, який призначить для вашого малюка прийнятні добавки пробіотиків. Також не ігноруйте в дитячому раціоні такі кисломолочні продукти як йогурт, кефір, сир, ряжанка та ін. 

Обговорення:


приховати