Запитати лікаря

Цікаве

Помилки, що порушують метаболізм

Якщо ви поставили собі за мету позбутися від зайвої ваги, вам необхідно позбутися від звичок, які порушують метаболізм.

Можливо, з метою схуднути, ви відмовилися від сніданків? І це помилка, так як пропуск сніданків, а також регулярні недосипання, це фактори, що уповільнюють метаболізм. Але навіть якщо ви будете справно снідати і лягати спати своєчасно, існує багато інших звичок, які негативно діють на обмін речовин.

Якщо ваша вага вперто не знижується, можливо всьому виною якась із цих звичок?

Нерегулярне харчування

Природа запрограмувала наш організм так, що він звик отримувати їжу в один і той же час. Він знає, що отримає їжу (паливо) і запускає спалювання енергії, так як чекає підзаправки. Але при відсутності регулярного графіка харчування тіло починає зберігати енергію, а не спалювати її, про всяк випадок - раптом більше не дадуть палива. Харчуватися необхідно кожні 3-4 години, щоб підтримувати стабільний обмін речовин.

Вода - єдиний ваш напій

Достатній рівень зволоження підтримує клітинний обмін на належному рівні, включаючи метаболізм. Якщо вологи недостатньо, спалюється до 2% менше калорій! Якщо ви не можете пити одну воду, то чергуйте її з чаями. Так, зелений чай містить кофеїн і допомагає спалюванню калорій. Кава також має жироспалюючий ефект, але не зволожує.

Відмова від молочних продуктів

У молочних продуктах міститься багато корисних речовин, які сприяють спалюванню жиру і утворенню нових м'язів. Маються на увазі лінолева кислота, молочна сироватка, казеїн і кальцій. Кальцій дуже важливий в регуляції метаболізму. Чим більше в жировій клітині кальцію, тим більше жиру вона спалює.

Ігноруєте силові тренування

Повноцінні силові тренування розганяють метаболізм на період до 48 годин. Вони нарощують м'язову масу, що також прискорює обмін речовин.

Пропускаєте ранкове сонце

Ранні промені сонця допомагають регуляції добових біоритмів, що відповідають за безліч функцій в організмі. Це регулює наш сон, кількість їжі, споживаної в день, а також кількість енергії, яку ми спалюємо. Щоб запустити метаболізм, спробуйте приймати вранці сонячні ванни.

Повна відмова від вуглеводів

Дієта з екстремально низьким вмістом вуглеводів надає зворотний ефект. Під час фізичних навантажень м'язам необхідний глікоген, який міститься в запасах вуглеводів. Якщо їх не споживати, то і запаси не будуть оновлюватися, а організм буде млявим і втомленим. Без підтримки рівня глікогену стануть неможливими інтенсивні тренування, а значить, слабо будуть спалюватися калорії під час і після тренування.

Неправильні перекушування

Крекери, вафлі, солодкі йогурти абсолютно не підходять для нормальних перекусів. Замініть цукор і все швидкі вуглеводи на жири - поліненасичені жирні кислоти, які містяться, наприклад, в горіхах. Вони допоможуть підвищити активність деяких генів, що відповідають за жироспалювання.

Любов до тепла в приміщенні

Наше тіло витрачає енергію, щоб нагрітися до комфортної температури. Звичайно, не потрібно всю зиму спати з розкритим вікном, але можна постаратися забезпечити прохолодний режим. Холод активує підшкірно-жирову клітковину, відповідальну за спалювання калорій, а не накопичення. Чим більше цієї клітковини, тим більше спалюється калорій.

Вживаєте тільки морську сіль

Морська сіль хоч і увійшла в моду, завдяки своїм смаковим якостям і властивостям, але нестача йоду погано впливає на обмін речовин, за який відповідає щитовидна залоза. Перехід на йодовану сіль може надати позитивну дію на метаболізм. Також включіть в раціон морепродукти, яйця і рибу.

Неорганічні продукти

Хімікати, що містяться в сучасних продуктах, заважають організму витрачати енергію. Якщо цих токсинів збирається в організмі багато, це викликає спад метаболізму. Включить по можливості максимум органічних продуктів в свій раціон.

Дефіцит заліза

Залізо доставляє кисень до м'язів. Без нього м'язи відчувають кисневе голодування, знижується рівень енергії, а з нею і метаболізму. Вам необхідні крупи, бобові та листова зелень.

Рівень стресу вище норми

Метаболізм, як і інші процеси організму, страждає від стресу. Якщо жінка в постійному нервовому напруженні, то спалює на 100 калорій менше, ніж її спокійна подруга. А якщо додати до стресу поїдання фаст-фуду, то пора на йогу. Розслабтесь, і обмін речовин відновиться. 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
16 березня — через 27 днів Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати