Запитати лікаря

Цікаве

Медицина за вживання кави

Медицина останніх років все більше прихильна до вживання людьми такого напою, як кава. Таке потепління обумовлено виключно висновками наукових досліджень, які виявили багато раніше невідомих корисних властивостей кави.

До однієї з таких властивостей відноситься гепатопротекторна функція, яка перешкоджає розвитку цирозу печінки і гепатоцелюлярної карциноми. Незважаючи на те, що всі наукові дослідження носили обсерваційний характер, можна припустити, що 3-4 чашки натуральної кави можуть стати відмінним засобом профілактики цирозу печінки. Але вчені підкреслюють, що це можливо за умови помірного споживання спиртного та відмови від куріння.

Встановлено, що до розвитку цирозу призводять вірусні гепатити В і С, хвороби жовчовивідних шляхів, паразитарні інфекції та ін. Але багато хворих з вірусною інфекцією гепатитів В і С навіть не підозрюють про наявність у них цих захворювань.

При підозрі на цироз печінки призначається комплекс діагностичних заходів, в тому числі збір анамнезу та фізикальне обстеження хворого. Уточнюється, як часто і в яких кількостях хворий вживає спиртне, наявність в анамнезі захворювань печінки.

Вчені вивчили історії хвороб хворих на печінкову карциному і зробили висновок, що вживання меленої кави зменшує ризик розвитку хвороби на 40%. Пізніше це дослідження підтвердили американські дослідники. Вони порівняли людей зі здоровою печінкою і з виявленим раком. Виявилося, що помірна кількість напою знижує ризик захворювання. 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
16 березня — через 27 днів Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати