Запитати лікаря

Цікаве

Депресія - хвороба душі та тіла

Встановлено, що депресія викликає негативні емоції і пригнічений настрій. Але не тільки туга і душевна тяжкість є симптомами депресивного стану. Лікарі назвали ряд ознак депресії, які носять фізичний характер, коли болить не тільки душа, але й тіло.

Зміна ваги

При депресії розвиваються зміни в гормональному виробництві організму, але ж гормони здатні дуже сильно вплинути на апетит. У стані депресії людина починає або занадто інтенсивно поглинати їжу, або, навпаки, проявляє незвично низький апетит. Це веде до змін ваги - або до зайвої, або до нестачі.

Головні болі

Це один з постійних симптомів депресії, як і проблеми з верхньою частиною тіла в цілому. Людина може скаржитися на біль в шиї, на спалахи болю в різних частинах черепа, на зниження зору. Якщо ви відчуваєте оніміння в шиї, мушки в очах або погіршення зору, треба відразу повідомляти лікаря.

М'язові болі

При депресії м'язові болі виникають без навантаження. Також типові спазми - коли біль раптова в несподівані моменти, особливо таке часто трапляється зі спиною.

Шкірні проблеми

Підвищене виділення гормону стресу кортизолу веде до загострення шкірних запалень: вугрові висипання, екзема.

Проблеми з травленням

Фахівці стверджують, що кишечник людини дуже чутливий до всіх змін психоемоційного стану, так як має безліч нервових клітин та пов'язаний сигнальними шляхами з мозком. У зв'язку з цим люди, які страждають від депресії, часто скаржаться на проноси або запори.

Поганий сон

Збій звичного режиму сну - звичайний симптом і прояв депресії. До речі, часто про депресію свідчить не безсоння, а надто тривалий сон. При цьому після довгого сну людина не відчуває себе виспаною та відпочилою. 

Обговорення:


приховати