Запитати лікаря

Цікаве

Що врятує від атеросклерозу?

Якщо раніше інсульти та інфаркти вважалися недугами старості, то в останні роки від цих небезпечних захворювань часто страждають люди у молодому віці. Запобігти біді може правильне ставлення до судин і попередження атеросклерозу.

Атеросклероз розвивається в результаті закупорки судин відкладеннями холестерину. Крім того, стінки судин втрачають еластичність, що ще більше погіршує ситуацію і уповільнює кровообіг.

Клітини і тканини при атеросклерозі не отримують необхідних вітамінів і мінералів, ослаблений кровотік не доставляє до серця і мозку достатню кількість кисню, що веде до розвитку таких серйозних захворювань, як інсульт, інфаркт, артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця.

Лікарі рекомендують заздалегідь подбати про здоров'я судин і не допустити атеросклерозу.

Тим більше, що недавнє дослідження показало, що це цілком можливо.

У дослідженні взяли участь близько тисячі жінок віком від 45 років. Кожна учасниця вказала в анкеті свої переваги в їжі. Також їм було запропоновано поставити бали від 1 до 10 навпроти графи «Як часто ви їсте овочі» з позначенням, які саме овочі.

Всі жінки пройшли обов'язкове обстеження і здали всі необхідні аналізи.

Порівнявши всі анкети і результати обстежень, вчені прийшли до висновку, що жінки, які регулярно вживають овочі, а саме хрестоцвіті і коренеплоди, мають набагато чистіші судини, а рівень холестерину в їх крові в межах норми.

Таким чином, лікарі закликають включити в свій щоденний раціон такі овочі, як брокколі, цвітна, білокачанна і брюсельська капуста, ріпа, редис, салат, зелень будь-яка. 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
16 березня — через 27 днів Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати