Запитати лікаря

Цікаве

Що впливає на чутливість зубів?

Гіперстезія зубів - їх підвищена чутливість, турбує близько 30% пацієнтів, які звертаються до стоматологів. Одні скаржаться на дискомфорт при зіткненні зубів з холодним і гарячим, інші - на реакцію на кисле і солоне, треті - на будь-який зовнішній подразник, аж до зубної щітки. Така надчутлива емаль значно погіршує якість життя. Що рекомендують стоматологи?

Фахівці стверджують, що гіперстезія часто виникає при карієсі, пародонтозі, пошкодженнях зубної емалі. Але часто буває, що дискомфорт виникає без видимих ​​пошкоджень емалі або дентину, при відсутності карієсу.

Зубна емаль стоншується під впливом ряду факторів, оголюються дентинні канальці зуба, які ведуть до зубного нерву і пульпи. Пульпа, пухка тканина, що заповнює порожнину зуба, містить безліч судин і нервових закінчень. Тому навіть незначний дотик «оголеного» зуба до чого-небудь (щітки, їжі) викликає дискомфорт і навіть різкий біль.

Але головна причина розвитку чутливості емалі - карієс, запальні процеси в пульпі і зубному нерві. Буває, що пульпіт може проходити навіть в зубі, що не пошкоджений карієсом: інфекція проникає в мікротріщини емалі, невидимі для очей людини. Спочатку це може виражатися не болем, а дискомфортом або почуттям легкого розпирання в щелепі разом з підвищеною чутливістю зуба. Щоб своєчасно виявити захворювання зубів, стоматологи рекомендують проходити профілактичний огляд не рідше двох разів на рік.

До гіперстезии також ведуть неповноцінне харчування, при якому виникає дефіцит потрібних вітамінів і мінералів, а ще зловживання солодкою газованою водою, кислими продуктами, солодощами тощо, що веде до руйнування захисного шару зуба.

Ще один фактор розвитку чутливості - використання жорстких щіток, абразивних паст, відбілювання зубів в домашніх умовах (сода, лимонна кислота та ін.)

Лікарі стверджують, що підвищена чутливість зубів - це не особливість емалі, а стоматологічне захворювання, яке можна вилікувати при своєчасному зверненні.

Поки чутливість не усунуто, чистити зуби необхідно спеціальною щадною пастою, відбілюючі не підходять в цьому випадку взагалі! Також важливо приділяти увагу повноцінному харчуванню, вживати продукти, багаті фосфором, кальцієм, вітаміном А і іншими речовинами, необхідними для здоров'я зубів. 

Обговорення:


приховати