Запитати лікаря

Цікаве

Відновлюємо мікрофлору кишечника

Про те, що мікрофлора кишечника дуже важлива для роботи всього організму, чули всі. Але як правильно відновити порушену мікрофлору мало хто знає.

Мікрофлора кишечника - це сукупність мікроорганізмів, що формується в організмі людини з моменту народження, тобто з моменту взаємодії із зовнішнім середовищем. Виходить, що мікрофлора формується поступово, у міру зростання і розмноження бактерій. У ній міститься близько 100 мільярдів самих різних бактерій. Вона створює певний ступінь кислотності в кишечнику, що запобігає заселенню і розмноженню патогенних бактерій.

Мікрофлора кишечника пов'язана з процесами обміну (метаболізму) в організмі, здатністю засвоєння вітамінів і мінералів, імунною системою і навіть з рівнем нашої енергії.

Ми ж порушуємо кишкову середу неправильним харчуванням (зловживання жирною їжею, продуктами, багатими цукрами, з великою кількістю рафінованого борошна і смаженої їжею), прийомом деяких препаратів (антибіотики), стресами, частими розладами кишечника.

Але якщо включити в свій раціон корисні продукти харчування, то можна відновити мікрофлору кишечника. До таких продуктів, в першу чергу, відноситься кефір. Кефірні грибки являють собою вузелкову масу, що зовні нагадує рис. Ці грибки харчуються лактозою, що міститься в молоці, а в процесі бродіння вони збільшуються в розмірі.

Дієтологи стверджують, що найкраще вживати кефір вранці, натщесерце, хоча дуже прийнятний він і на полуденок, і ввечері перед сном.

Традиційна страва нашої кухні, квашена капуста, також до речі для поліпшення процесу травлення. Незважаючи на те, що це продукт ферментації, квашена капуста є відмінним джерелом пробіотиків, які допомагають «заселити» кишкову флору.

Останнім часом все більше набирає популярності в приготуванні страв морська вода. Вона володіє унікальними властивостями: на відміну від кухонної солі, в якій міститься тільки хлорид натрію, морська вода забезпечує наш організм важливими мінералами. Вони всмоктуються через стінки кишечника, регулюють рН кишково-шлункового тракту та організму в цілому, покращують перистальтику кишечника.

Особливо корисно вживати морську воду натщесерце тим, хто страждає від закрепів. При цьому її треба змішати з 2,5 частинами звичайної питної води. У сирому вигляді морська вода корисніша.

Бувають випадки, коли кишкову флору необхідно заселити за кілька днів, наприклад, після перенесеного захворювання або прийому певних ліків. Для цього можна скористатися спеціальними добавками. Більш ефективними вони будуть, якщо приймати їх окремо від їжі. Існує велика різноманітність добавок для відновлення мікрофлори, краще вибирати ті, в яких міститься більше штамів. 

Обговорення:


приховати