Запитати лікаря

Цікаве

Какао виявився супер-антиоксидантом!

Чи часто ми вживаємо продукти одночасно смачні і корисні? Нещодавно дієтологи віднесли улюблений багатьма какао саме до таких напоїв. Як виявилося, какао може не тільки порадувати своїм ароматом, але і нейтралізувати в організмі шкідливі речовини, такі як вільні радикали.

Напої-антиоксиданти уповільнюють процес старіння, а також знижують ризик захворіти серцево-судинними і онкологічними захворюваннями. Какао містить і алкалоїди, але не кофеїн, як у кави, а більш щадний теобромін. Ця речовина стимулює серцево-судинну і дихальну систему і майже не зачіпає роботу нервової. З цієї причини какао можуть пити навіть ті, кому протипоказана кава. Також какао корисний при бронхіальній астмі і не шкодить емалі зубів, на відміну від кави.

Какао містить неймовірно корисний пігмент - меланін, дуже необхідний нашому організму. Він захищає шкіру від інфрачервоних і ультрафіолетових променів, від опіків і перегріву, особливо в спекотну погоду.

Ще один цікавий факт: какао, незважаючи на більш високу, ніж у кави або чаю калорійність, не призводить до ожиріння. Все тому, що какао поживний і швидше призводить до насичення і вгамування голоду, їсти після нього вже не захочеться. Діти після чашки какао на сніданок відчувають ситість ще 2-3 години.

Експерти знайшли у какао ще й такі властивості, як стимуляція розумової діяльності, підтримання фізичної активності, зняття депресії і т. п.

Як бачите, какао можна без побоювання, а навіть з великою користю для здоров'я, вживати, як дорослим, так і дітям. Особливо гарний його смак і аромат в товстостінних фарфорових чашках. 

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
16 березня — через 27 днів Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати